15

Właściciel profilu nie pozwala dodawać komentarzy do swoich zdjęć

Komentarze

Odśwież
Avatar Ameron

4 września 2018, 19:47

Zważ że obecnie większość wykładowców na wyższych uczelniach to socjaliści.
W ogóle, weź podaj źródło, pliska, bo jakoś nie mogę w to wierzyć ;-;
Poza tym mogła być taka nieadekwatna do reszty populacji "Próba reprezentatywna".
I kto tutaj jest nazywany "naukowcem"?

Avatar M1kus

5 września 2018, 17:54

@Ameron: zanim moderator zweryfikuje link to minie 5 lat więc dawaj na pw

Avatar Nanook

Edytowano - 8 września 2018, 16:57

@Ameron: M1kus jest trochę lewy we wrzucaniu linków, więc zrobię to za niego:

totylkoteoria. pl/2018/06/poglady-naukowcow-raport.html

A tu pełny raport: drive. google. com/file/d/1a7yJwVPe4RGvy-WNO8u_6EWxPOSoT_Xr/view

"Zważ że obecnie większość wykładowców na wyższych uczelniach to socjaliści." xD

Kto ci tak powiedział? Jedynie 27% naukowców stwierdziło, że mają poglądy socjalistyczne, z czego 17%, że raczej socjalistyczne. Czyli właściwie mamy jedynie 10% naukowców, którzy stwierdzili, że mają poglądy socjalistyczne i zdecydowanie socjalistyczne. Skąd u ciebie pomysł, że większość wykładowców to socjaliści?

Avatar Ameron

8 września 2018, 22:37

@Nanook: Pozwolę sobie zostawić tutaj ten wykresik.
Dziwne że tylko 27% podaje swoje poglądy jako socjalistyczne skoro w poparciu partii politycznych pis ma 10,1%, Razem ma 27,7% ,Platforma 10% a SLD 2,4%. Wśród posłów Kukiz'15 też jest trochę socjalistów, lecz niewiele. więc na dobrą sprawę mamy mocne 50,2% poparcia dla partii socjalistycznych. Przy tym czy platforma jest Socjalistyczna można się kłócić ale zważywszy na to że ostatnio sama zaczęła proponować programy socjalne, dla emerytów, to raczej nie powinno być wątpliwości :P
A stwierdzenie że " obecnie większość wykładowców na wyższych uczelniach to socjaliści" wzięło się stąd że wielu wykładowców jest jeszcze przesiąkniętych komuną. Z czasem powinni oni się zmienić na młodych, o poglądach raczej dalszym socjalizmowi.
Chyba nigdzie nie popełniłem błędu?

Avatar Nanook

Edytowano - 8 września 2018, 22:54

@Ameron: Popełniłeś błąd stwierdzając, że kto głosuje na Razem, PiS, Platformę, SLD czy Kukiza jest socjalistą. Przecież to nie są partie socjalistyczne. Ja sam jestem zwolennikiem kapitalizmu, a głosuję na Razem. Nie wiem skąd wziął się u ciebie pomysł, że są to partie socjalistyczne.

"wielu wykładowców jest jeszcze przesiąkniętych komuną."
Ale jest to opinia, a nie fakt. Dlaczego zakładasz, że osoby, które żyły w PRL są socjalistami. Logicznie to powinieneś wysnuć odwrotny wniosek, osoby, że które doświadczyły socjalizmu w PRLu wiedzą, że socjalizm nie działa.

Ale miło, że wrzuciłeś ten wykres. Sam miałem go wrzucić, ale nie wiem czemu byłem przekonany, że nie da się dodawać obrazki w komentarzach pod profilami i galeriami.

Avatar M1kus

9 września 2018, 01:03

@Nanook: dopiero niedawno dodali możliwość wrzucania obrazków w komach

Avatar Ameron

Edytowano - 9 września 2018, 08:31

@Nanook: Razem, PiS, platforma, SLD to nie partie socjalistyczne? Jeśli chcą by podatki były duże, by były programy socjalne by udobr*chać sobie wyborców, to jakimi partiami są? Nie powiesz mi chyba że to kapitalizm ;-;

#edit: co ta cenzura

Avatar Nanook

Edytowano - 9 września 2018, 08:43

@Ameron: Razem i SLD to partie socjaldemokratyczne, czyli gospodarka kapitalistyczna.
Platforma to centrum, ale gospodarka kapitalistyczna.
PiS to interwencjoniści i solidaryści, ale nadal jest to gospodarka kapitalistyczna.

Wysokość podatków i programy socjalne nie mają znaczenia w rozróżnieniu czy gospodarka jest socjalistyczna. W USA w latach 50., 60. i 70. podatek dla najbogatszych wynosił 93%. Czyli idąc twoim myśleniem Zimna Wojna rozgrywała się między socjalizmem i socjalizmem xd Co jest oczywistą bzdurą i każdy ekonomista albo politolog trzasnąłby cię w łeb za takie stwierdzenie.

Rozróżnienie czy gospodarka jest kapitalistyczna czy socjalistyczna jest proste, jeżeli w państwie każda decyzja gospodarcza jest centralnie planowana, nie istnieje swobodny przepływ towarów, ani własność prywatna to jest to socjalizm. Jeżeli nie. To jest to kapitalizm.
Razem, SLD, PiS i PO to partie kapitalistyczne.

Avatar Ameron

9 września 2018, 09:57

@Nanook: PiS chce wybudować centralny port lotniczy czyli centralne planowanie. Platforma obiecuje różne pomocy dla firm, budowy żłobków, jakieś inne formy pomocy dla wszystkich. SLD to spadkobierca dorobku PZPR... A co do Razem to nie jestem pewien. Obecnie nie mamy swobodnego przepływu towarów ;-;

Avatar Nanook

9 września 2018, 10:09

@Ameron: Ale to, że PiS planuje wybudowanie centralnego portu lotniczego nie znaczy, że są partią socjalistyczną xD

Pomoce dla firm, budowa żłobków, Orlików i innych takich NIE OZNACZA, że jest to gospodarka socjalistyczna. No proszę cię Ameron...

Możesz założyć własną firmę, kontrolujesz własne środki produkcji i możesz sprzedawać swój produkt na rynku. Ergo, jest to gospodarka kapitalistyczna.

Interwencjonizm państwowy jak najbardziej może funkcjonować w kapitalizmie. Cały keynesizm się na tym opiera, a jako zwolennik kapitalizmu powinieneś wiedzieć czym keynesizm jest.

No i jak to nie masz wolnego obrotu towarami i usługami? Nikt ci nie broni założyć własnej firmy i sprzedawać świeczki.

Avatar Ameron

Edytowano - 9 września 2018, 21:45

@Nanook: Keyens mówił że interwencjonizm jest okej, ale było też wielu którzy się z nim nie zgadzali :V

Nie do końca mam taką swobodę w obrocie towarami, gdybym zechciał otworzyć fabrykę przykładowo broni, musiałbym mieć specjalne zezwolenie, a sprzedaż też była by trudna bo mamy ograniczony dostęp do broni. Albo gdybym zechciał otworzyć elektrownię atomową, tego za nic by mi nie pozwolono, choć było by to z korzyścią dla państwa, obywateli i mnie jako przedsiębiorcy. Wydobycie zasobów też jest ograniczone w dość uciążliwy sposób, nie mogę wydobyć dowolnej ilości węgla bo reguluje to unia. Połów ryb też jest zresztą regulowany, choć to jeszcze idzie zrozumieć bo w końcu mogło by ich zabraknąć.

Avatar Nanook

9 września 2018, 22:04

@Ameron: No było wielu, którzy się z Keynesem nie zgadzali. Ale dyskusja nie jest na temat słuszności keynesizmu, a tego, że jest wiele rodzajów kapitalizmu, m.in. jest nim właśnie keynesizm.

Ale wszystko się zgadza. Kapitalizm to wolny obrót towarami i usługami, które są dozwolone przez prawo. Dlatego nie możesz sprzedawać broni, albo narkotyków, bo są to towary zakazane przez prawo. Tak samo nie możesz sprzedać swoich usług profesjonalnego gw**ciciela albo mordercy, bo są to czyny zabronione przez prawo.
Bo rozumiem, że twierdzisz jakoby Razem, SLD, Platforma, Kukiz, PO to były partie socjalistyczne, ponieważ w jakiś sposób regulują rynek i gospodarkę? Tylko, że gdyby to co mówisz było prawdą doszlibyśmy do kuriozalnego wniosku, że prawdziwy kapitalizm funkcjonował tylko przez jakieś 20 lat w XIX wieku, a później nie było i nie nadal nie ma żadnego kapitalistycznego państwa. Bo w każdej gospodarce funkcjonowały i funkcjonują jakieś regulacje. I nie ma żadnej polskiej partii, która nie miałaby w programie regulacji rynku. Nawet Partia Wolność jest zgodnie z twoją teorią partią socjalistyczną.

Avatar Ameron

14 września 2018, 11:24

@Nanook: A mam to gdzieś.... ja chcę tylko żyć w normalnym kraju, gdzie nikt mi nic nie nakazuje ;-;

Avatar Nanook

14 września 2018, 11:26

@Ameron: To przykro mi, ale nie ma takiego kraju i nigdy nie będzie.

Avatar
RhobarIII

14 sierpnia 2018, 18:09

Wniosek - nauka jest jednym z największych zagrożeń.

Sprawdź czy masz wymagane wtyczki, a następnie opisz dokładnie problem najlepiej ilustrując go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Brak avatara
Dodane przez: M1kus
Dodaj nowe zdjęcie

Najnowsze zdjęcia M1kus