Jak zrobić screena w programie Paint dla Windows 7

Instrukcje na inne systemy:

  1. Robienie screena, inaczej zwanego zrzutem ekranu zaczynasz od naciśnięcia przycisku z klawiatury Prt Scr (Print Screen) w momencie, gdy na ekranie wyświetla Ci się obraz, który chcesz zachować na stronie (może to być wynik gry).

  2. Następnie otwierasz program Paint (ścieżka do programu: Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Paint) lub z menu Start wybieramy Uruchom i wpisujemy „mspaint” i klikamy OK. Mamy uruchomiony program Paint.

  3. Wykonujesz operację wklejenia (Ctrl+V) lub naciskamy przycisk Wklej.

  4. Wybieramy opcję zaznaczania obrazu (narysowany przerywaną linią prostokąt) i zaznaczamy ten obszar obrazu, który chcemy żeby wyświetlał się w naszym screenie.


  5. Przycinamy zaznaczony obraz (przycisk Przytnij).  6. Zapisujemy obrazek (klikając na ikonę dyskietki znajdującą się na samej górze lub tak jak jest pokazane na załączonym obrazku). Nasz screen może by zapisany z rozszerzeniem .jpg (Obraz JPEG), .png (Obraz PNG) lub .gif (Obraz GIF).


    Wybieramy jedno z rozszerzeń, nadajemy tytuł naszemu screenowi (Nazwa pliku:) oraz wybieramy miejsce na komputerze gdzie ma być on zapisany. Gdy wszystkie pola uzupełniliśmy klikamy Zapisz.  7. Teraz już możemy zrobiony screen umieścić w serwisie Jeja.pl. Przy pisaniu komentarza klikasz na przycisk dodaj screena, następnie klikasz Przeglądaj i odnajdujesz ścieżkę prowadzącą do zapisanego na komputerze screena.Instrukcje na inne systemy: