Profil użytkownika bartikojs2

Avatar bartikojs2
Login:
bartikojs2
Kilka słów o sobie:
„Proszę opowiedzieć coś o sobie” to pytanie, które rekruterzy bardzo często zadają kandydatom do pracy. Zastanawiałeś się w jakim celu jest ono zadawane, skoro nie padają w nim żadne konkrety?

Badanie terenu

Zazwyczaj to pytanie pada na początku rozmowy. Ma rozluźnić atmosferę i stworzyć pomost pomiędzy osobami, które spotykają się po raz pierwszy, a za chwilę będą rozmawiać na dość ważne i trudne tematy.

Podczas, gdy Ty dostajesz szansę na niczym nieskrępowane wypowiadanie się na swój temat, przyszły pracodawca odbiera pierwsze sygnały świadczące o Twoim usposobieniu, umiejętnościach, poczuciu własnej wartości i przemyśleniach o przydatności Twojej osoby w firmie.

Swojej wypowiedzi nie traktuj jak luźnej pogawędki, bo od niej może zależeć z jaką uwagą będzie wysłuchiwane każde Twoje następne zdanie.

O czym mówić na rozmowie kwalifikacyjnej
Cel prowadzenia rozmów z kandydatami jest oczywisty, chodzi o wyłonienie osoby, która najlepiej nadaje się na pracownika firmy. Każde pytanie, a w związku z tym, i każda odpowiedź powinna być temu podporządkowana.

Chociaż przedstawienie paru słów o sobie jest rytuałem dotyczącym prawie każdej rozmowy kwalifikacyjnej, rzadko kto wcześniej przygotowuje sobie treść wypowiedzi. Kandydaci starają się dobrać fakty i słowa do pytań kolejnych, ich zdaniem ważniejszych. To pierwsze pozostawiają dowolności i przypadkowi. To niewykorzystana okazja zaplanowanej autoreklamy.

Historię o sobie postaraj się opowiedzieć tak, jakby nie było już możliwości odpowiadania na kolejne pytania.

Powiedz co skłoniło Ciebie do aplikacji na dane stanowisko, w konkretnej firmie, np. „Zgłosiłam się do Państwa firmy, gdyż jestem przekonana, że świetnie sprawdzę się w roli kierownika sklepu. Ukończyłam technikum handlowe. Praca w tej branży jest dla mnie niezwykle interesująca. Uważam, że spełnię się w niej, gdyż zawsze lubiłam kontakt z ludźmi, interesuję się technikami sprzedaży oraz formami marketingu. Ekonomika handlu nie jest dla mnie tajemnicą, dlatego zrozumiałe są dla mnie pewne działania firm, które innych mogą zastanawiać.”
Doświadczenie:
2

poziom
doświadczenia

30

punktów

Odznaki:
Odznaka konto bez ograniczeńPoziom odznaki

Konto bez ograniczeń

Odznaka przyznawana za zweryfikowany adres email, za możliwość dodawania materiałów oraz za możliwość pisania komentarzy bez ograniczeń.

Odznaka Miłośnik dowcipówPoziom odznaki

Miłośnik dowcipów

Odznaka dla osób, które otrzymują dowcipy na e-mail.

informacje o odznakach
Komentarze
użytkownika poparto:
10
razy
Klondike

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Komentarze

Odśwież
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Szukaj osoby