Profil użytkownika cotthlette

Avatar cotthlette
Login:
cotthlette
Strona www:
Kilka słów o sobie:
Tam niżej jest tekst.

Oto jest bilans ostatnich 4 zimowych miesięcy:
Grudzień 2019r.
- tylko jednego dnia padał śnieg z deszczem (3 min.), właściwie to nie było śniegu.
Styczeń 2020r.
- tylko jednego dnia padał śnieg. Po kilku godzinach opadów zaległ na powierzchni i utrzymał się do ok. 3 rano. RIP śnieg.
Luty 2020r.
- aż dwa razy padał śnieg. Raz - śnieżyca, dwa - jakieś tam paprochy nic. RIP in Peace
Marzec 2020r.
- aż 4 razy padał śniego. 30.03 - warta wzmianki śnieżyca.Halo halo, lato prawie mamy, co to ma być?
=
Nie jest to wynik powalający, już zima 2018/2019 była ładniejsza, szczególnie ten tydzień albo półtora jak było lodowato i śniegu dużo napadało.

A teraz trochę o mnie:
Zmieniłam się bardzo przez ostatni czas, ogarnęłam nieco klamoty dookoła siebie (zapewne to mówiłam już).
Muszę powiedzieć, że ostatnio miłościwie nam panująca narodowo-socjalistyczna partia kreująca się na chadecką wyjątkowo mnie wku*wiła. Generalnie, ci pie**oleni socjaliści już wcześniej kupowali sobie moherstwo, ale po tym wszystkim co ostatnio odpi***alają, to już przegięcie.

Ogólnie coraz więcej na świecie jest socjalistów. Skąd ludziom przychodzi do głowy, że im większy interwencjonizm w gospodarce i wyższe podatki tym lepiej. Przecież to możliwości operacyjne prywatnych jednostek rodzą dobrobyt, dzięki inwestycjom w kolejne przedsiębiorstwa, które konkurując ze sobą zwiększają jakość produktów i obniżają ceny wyrobów, przez co ludzie mogą kupować coraz lepsze towary i mogą doświadczać wyższej jakości usług. Żeby powodować wzrost rodzimego przemysłu, właśnie trzeba ułatwiać rozwój prywatnym firmom. Nie wolno stawiać żadnych barier w postaci ceł czy innych podatków, bo cena towaru wzrasta, co uderza najpierw w producentów, którzy muszą zwiększyć cenę, żeby zarobić tyle co poprzednio, tym samym przenosząc koszt na klienta, który wyda więcej.

Ale nieeeeeeeeeeeee, trzeba rozdać pieniędzy, albo dodrukować, bo karynki muszą mieć na bachory. Całe społeczeństwo ponosi koszt darmozjadów, zaspokajanych w imię solidaryzmu narodowego i populistycznych zagrywek obłudnych socjalistów. Im większy aparat państwa, tym większe koszty związane z jego obsługą i mniej pieniędzy wydanych na inwestycje. Poza tym, państwo wydając kasę na jakieś tam projekty ma kompletnie w dupie jakość i koszt, bo to nie jego pieniądze i to nie ono będzie z tego korzystać. Prywatni inwestorzy zrobią to lepiej, bo będą działać zgodnie z mechaniką rynku.

Samo prawo podatkowe powinno być jasne, krótkie i na temat - jak zresztą wszystkie inne gałęzie prawa. Im więcej niepotrzebnych formalności, zawiłości i braku jednolitych interpretacji, tym dłuższy jest czas przechodzenia przez procedury, co również zwiększa koszt i powoduje zastoje. A tak, jak prawo będzie proste i na temat, nie będzie zbędnych ideowych utrudnień w gospodarce, to aż się chce wejść z czymś na rynek, prawda? Dodatkową kwestią dla mnie ważną jest podatek od dochodu, który moim zdaniem jest poniżeniem dla uczciwie pracujących. Z jakiej to paki mają płacić daniny od owoców ich ciężkiej pracy? W przypadku prostytucji, która moim zdaniem powinna być legalna, było by to mocno poniżające, żeby rejestrować taką działalność i jeszcze płacić podatek. Sama robota już wyjątkowo potrafi przer*chać człowieka, to nie wiem czy dodatkowy podatek nie pogorszyłby sytuacji.

Dodatkowo do ludzi, którzy uważają, że wolny rynek degeneruje społeczeństwo:
To nie jest tak, że prostytutki się sprzedają, bo to lubią. Nie, one to robią, bo jest to forma szybkiego zarobku, bo na usługę jest duży popyt. Tak samo pornografie i inne. Produkcja następuje po odnotowaniu popytu. To tak nie działa, że jeśli się zakaże, to zjawisko nie będzie zachodziło, a wręcz przeciwnie. Okres wielkiej prohibicji w USA to ładnie pokazuje. Jak zakazano momentalnie powstał czarny rynek z alkoholami. Ale dlaczego? - bo był popyt. Brak regulacji powoduje, że łatwiejszy jest dostęp do usług i ceny są niższe.

Ostatnio coraz częściej widzę rządy, które w swoich programach odwołują się do magicznych socjalnych pomocy. Aż mi się niedobrze robi jak myślę, że taka tendencja może się utrzymać lub, a nawet raczej, zwiększać. Gdzieś czytałam, że im dłużej rząd stosuje różne zabiegi w postaci programów socjalnych, tym więcej ludzi ich oczekuje, a nawet uznaje za pewnego rodzaju podstawę polityki.

To jest smutne, ale to się dzieje.
Co się stało, że ludzie dobrze zarabiający i przedsiębiorcy, dzięki którym na świecie doświadczamy postępu technologicznego, są nazywani wyzyskiwaczami, a ci, którzy chcą im zabierać środki w imię egalitarnych idei, są tymi sprawiedliwymi, dobrymi i troszczą się o dobro wspólne.

Są jeszcze inne kwestie tj. dostęp do broni, aborcje, eutanazje, ,,legalizacje związków partnerskich" i wiele innych. Oczywiście uważam, że conajmniej jedna sztuka broni powinna znajdować się w każdym domu. Obywatele muszą mieć broń, która może okazać się niezbędna w przypadku niebezpiecznych wydarzeń. Przestępcy zawsze broń zdobędą, a jak uczciwi obywatele nie mogą się bronić, to stają się łatwym celem. Dodatkowo, uzbrojone i obywatelskie społeczeństwo będzie trudniejszym aspektem do obejścia dla rządu z niecnymi planami, niż nieuzbrojone i podzielone. Prostytucja jak i narkotyki powinny być legalne, w końcu to osobista sprawa kto z czego korzysta. Aborcja powinna być legalna, bo to nie jest interes państwa, tylko kobiety, jej ciała i rodziny. Eutanazja też jest zupełnie okej, jak ludzie chcą, to niech mają ofc. Samo stwierdzenie: ,,legalizacja związków partnerskich" jest ciekawa, bo przecież można żyć sobie w partnerstwie w domu i wszystko jest okej. Jest to oczywiście ładniejsza nazwa dla ,,legalizacja związków homo" (pssst, zastosowana po to, żeby nie rzucała się w oczy). Jak dla mnie to też zupełnie nie jest problemem, róbta co chceca i bądźta szczęśliwi jak chceta. Ur life ur choice.

No ale przecież muj syn okazal sei homosapiens to niemorzliwe panie wuadzo oni som obrzydliwi , nie wolno im rzyc 1!!11
Trzeba tego zakazać, bo mi się nie pododba !
Taki obraz ich.

Jeszcze tak tylko powiem, że boli mnie nieco wykorzystywanie kobiet jako maskotki w wielu produkcjach. To troszkę niegrzeczne sprowadzać do tak podstawowej roli, jak obiekt pożądania.
Z drugiej strony jednak można zamiast nich, wstawić w tym miejscu trapy. W końcu co komu na facetach zależy.

Generalnie chciałam zwrócić uwagę na problem uprzedmiotowywania ludzi i przypisywanie płci do określonych roli społecznych. Nasz świat jest pięknym sandboxem. Możemy w nim być kimkolwiek chcemy, robić cokolwiek chcemy i żyć jak chcemy. Jedynymi co nas ogranicza, to wyobraźnia, prawa fizyki i zasoby nas zastałe. Jeśli znajdziemy w sobie odpowiednio duże pokłady cierpliwości i samozaparcia, możemy osiągnąć wszystko. Nie zwalajcie winy na otoczenie, bo to nic nie zmieni. Nie oczekujcie pomocy, bo możecie się nie doczekać. Musicie sami sobie dać radę.Jednak jeśli komuś pomożecie, możecie zasiać w nim ziarnko nadziei, które może kiedyś zaowocować.

Takie moje wieczorne wynurzenia.

Rozwiń opis

Zwiń opis

Goodgame Empire
747

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Komentarze

Odśwież
Avatar Ziomeq121

5 kwietnia, 00:50

dawno mnie tu nie było cześć co tam?

Avatar cotthlette

5 kwietnia, 08:19

@Ziomeq121: Jeast gituwa, ksiemżyc wczoraj był i mu zdjęcia robiłam

Avatar Ziomeq121

5 kwietnia, 11:53

@cotthlette: o poka

Avatar cotthlette

5 kwietnia, 15:33

@Ziomeq121: Jest w galerii

Avatar Landark

4 kwietnia, 22:00

Czemu nadal masz czapkę mikołaja?

Avatar Yuki_hiro_

4 kwietnia, 22:13

@Landark: bo niedługo święta xDDD

Avatar cotthlette

Edytowano - 4 kwietnia, 22:47

@Landark: Soon...

Avatar NorseWarrior

4 kwietnia, 02:59

Konungahela

Avatar cotthlette

4 kwietnia, 10:15

@NorseWarrior: alehagnunoK

Avatar NorseWarrior

4 kwietnia, 20:42

@cotthlette: Dlaczego od tyłu piszesz

Avatar naruto12345678

4 kwietnia, 16:32

Hentai?

Avatar cotthlette

4 kwietnia, 16:57

Avatar naruto12345678

4 kwietnia, 16:58

Avatar cotthlette

4 kwietnia, 16:59

@naruto12345678: Jakież smaczniutkie rajstopy owo

Avatar Ziomeq121

4 kwietnia, 01:22

jak zyc

Avatar cotthlette

4 kwietnia, 10:14

@Ziomeq121: panie premierze jak zyc

Avatar Ziomeq121

2 kwietnia, 13:39

fajna dzisiaj pogoda

Avatar cotthlette

2 kwietnia, 16:25

@Ziomeq121: U mnie średnia
Jest niezimno i nieciepło, ale też chmurnie
Aż się spać chce

Avatar Geralt__z_Rivii

1 kwietnia, 01:43

Kotlet

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (4)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (4)
Avatar cotthlette

1 kwietnia, 17:34

@Geralt__z_Rivii: Jeszcze 3 zaległe prace domowe z matmy
I tak się nie wyrobię, ale lepiej umieć do testu niż nie

Avatar Geralt__z_Rivii

1 kwietnia, 17:35

@cotthlette: To nie przeszkadzam

Avatar Ziomeq121

1 kwietnia, 13:37

fajne wieczorne wynurzenia przeczytałem i doceniam twoją opinię, mam nadzieję też na więcej pogody w przyszłości,
pozdrawiam serdecznie

Avatar cotthlette

1 kwietnia, 15:25

@Ziomeq121: Jak zacznie się jakiś fajny czas pogodowy to coś wymyślę
Np będę łapać burze w okolicy w czasie lata

Avatar Ziomeq121

1 kwietnia, 16:07

@cotthlette: czekam

Avatar Ziomeq121

31 marca, 18:50

ale naku*wia śnieg mordo

Avatar cotthlette

31 marca, 18:52

@Ziomeq121: źle źle źle

Avatar naruto12345678

31 marca, 17:13

u mnie też śnieg padał dzisiaj

Avatar Shido__

31 marca, 13:03

Pa czo znalazłem

komentarz obrazkowy

Avatar cotthlette

31 marca, 14:13

@Shido__: Czemu to nadal istnieje

Avatar Shido__

31 marca, 14:21

@cotthlette: Stara, ja mam folder z tysiącami memów z ostatnich paru lat

Avatar Shido__

31 marca, 14:22

@cotthlette: Ja tam nawet zdjęcia olgasi znalazłem ostatnio

Avatar cotthlette

31 marca, 17:03

@Shido__: Straszne
Im scared

Avatar Ziomeq121

29 marca, 23:49

snieg dzisiaj padal u mnie przez chwile

Avatar cotthlette

30 marca, 15:24

@Ziomeq121: U mnie właśnie trwa pie**olona śnieżyca

Avatar Ziomeq121

28 marca, 15:09

eeeee

Avatar cotthlette

28 marca, 21:17

@Ziomeq121: h
Tak, już aktualizuję

Avatar Ziomeq121

28 marca, 21:49

@cotthlette: ;)))

Avatar Tigerfall

27 marca, 15:35

całkiem ładny profil masz. Bardzo schludny.

Avatar cotthlette

27 marca, 21:55

@Tigerfall: Łał, takiego komentarza się nie spodziewałam

Avatar arenak1111

27 marca, 11:10

Przybyłem by poznać śniegowe update'y

Avatar cotthlette

27 marca, 14:30

@arenak1111: Podejrzewam, że w kwietniu już nie będzie padać
Dlatego niedługo będzie podsumowanie szykowane

Avatar Ziomeq121

26 marca, 21:22

3 dni w plecy z opadami sniegu co jest ku*wa mordo

Avatar cotthlette

26 marca, 21:47

@Ziomeq121: nie pada, to się nie spieszę

Avatar Ziomeq121

26 marca, 21:49

@cotthlette: ale skąd ja mam wiedzieć, że nie pada skoro nie wykonujesz swojej pracy?

Avatar cotthlette

26 marca, 22:47

@Ziomeq121: Masz rację

Avatar Ziomeq121

27 marca, 00:01

@cotthlette: dziekuje za uzupelnienie

Avatar Eksperyment54

25 marca, 17:40

Witaj

Avatar cotthlette

25 marca, 19:17

@Eksperyment54: Witaj w mojej kuchni

Avatar Eksperyment54

25 marca, 19:18

@cotthlette: co tam?

Avatar cotthlette

25 marca, 19:56

@Eksperyment54: Nic nowego
Ale bym się spać położyła w sumie

Avatar Eksperyment54

25 marca, 20:43

@cotthlette: Padoru Padoru

Avatar Vermerr_35

24 marca, 03:50

Czemu ty masz świąteczny avatat

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar cotthlette

24 marca, 19:14

@AlMalina: Tak jak mój okres

Avatar AlMalina

25 marca, 16:05

@cotthlette: Ja się spóźniam w ch*j

Avatar Podajnik

8 marca, 17:39

Avatar cotthlette

8 marca, 17:48

@Podajnik: Sasn granei

Avatar Podajnik

8 marca, 18:05

@cotthlette: SNAS REIGNA

Avatar G_gaster

22 marca, 17:27

@Podajnik: Gans Sranie

Avatar Podajnik

23 marca, 20:43

@G_gaster: Gans Sranie

Avatar Eksperyment54

20 marca, 10:03

Jakiś weeb * maluję obraz*

Avatar cotthlette

20 marca, 11:45

@Eksperyment54: Oho, ten słynny austriacki akwarelista

Avatar Eksperyment54

20 marca, 12:44

@cotthlette: oczywiście to moja ulubiona postać historyczna

Avatar Geralt__z_Rivii

16 marca, 22:23

Siema

Avatar cotthlette

17 marca, 07:17

Avatar Geralt__z_Rivii

17 marca, 09:49

@cotthlette: Co tam?

Avatar cotthlette

17 marca, 18:17

@Geralt__z_Rivii: Uczę się sobie
I okazjonalnie żyję

Avatar KufelMleka

4 marca, 00:46

Och, nadeszła pora na nową nocną wyprawę po profilach przypadkowych użytkowników i użytkowników, przeprowadzana w takt muzyki the Ghost.

Avatar MrCC4

29 lutego, 12:45

h

Avatar cotthlette

1 marca, 10:19

@MrCC4:
ś

Avatar MrCC4

2 marca, 16:23

Avatar cotthlette

2 marca, 22:33

@MrCC4: Æügh

Avatar naruto12345678

29 lutego, 20:48

Witam

Avatar cotthlette

1 marca, 10:21

@naruto12345678: Dziemdobrym

Avatar naruto12345678

1 marca, 10:23

@cotthlette: co tam?

Avatar cotthlette

1 marca, 10:24

@naruto12345678: Jest w miarę
O d d y c h a m s o b i e :3

Avatar naruto12345678

1 marca, 10:26

Avatar Pryncypalki

24 lutego, 18:35

*poke*

Avatar cotthlette

24 lutego, 22:02

@Pryncypalki: Czy zostałaś właśnie nawiedzającym mój profil organizmem dotykającym inne organizmy?

Avatar Pryncypalki

25 lutego, 01:31

Avatar cotthlette

25 lutego, 06:25

komentarz obrazkowy

Avatar ZiemiaJestPlaska

9 lutego, 19:47

cześć

Avatar ZiemiaJestPlaska

9 lutego, 19:49

@ZiemiaJestPlaska: hej czemu nigdzie nie odpisujesz no

Avatar ZiemiaJestPlaska

23 lutego, 22:03

@ZiemiaJestPlaska: kij w mrowisko nienawidzę cię atencjusuz

Avatar MrCC4

12 lutego, 21:27

Pokazalem ci moj gaz musztardowy prosze odpowiedz

Avatar Yuki_hiro_

13 lutego, 16:44

@MrCC4: on nie może teraz odpisać (do końca tygodnia)

Avatar Denom

11 lutego, 09:43

Już jest 11

Avatar Yuki_hiro_

12 lutego, 17:44

@Denom: zerknij w opis (pierwsze parę linijek)

Avatar Casul

7 lutego, 17:58

*Nieśmiało przypomina, że już siódmy luty*

Avatar cotthlette

7 lutego, 20:00

@Casul: Łał, jak to wiele ludzi śledzi..

Avatar Casul

7 lutego, 22:26

@cotthlette: *Nieśmiało wypomina, że zamiast ósmego dnia jest dziewiąty*
No wiesz, ciekawa alternatywa to jest od takich "zwykłych" opisów

Avatar cotthlette

8 lutego, 16:08

@Casul: Ah faktycznie się pomyliłam lol

Avatar MrCC4

3 lutego, 23:48

Zalegasz bo już trzeci luty lol

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (4)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (4)
Avatar MrCC4

5 lutego, 22:52

@cotthlette: będę ci robił codzienny przypominak o śniegu smh

Avatar cotthlette

6 lutego, 07:06

Avatar Kakashido

31 stycznia, 12:14

A u mnie dalej nic nie spadło :c

Avatar MrCC4

30 stycznia, 18:55

Ja:
*wstaję z zimowego snu*
Wszyscy na moim pogrzebie:

Avatar Yuki_hiro_

Edytowano - 28 stycznia, 10:58

Znów zapomniałaś o wartości śniegu XD

Avatar ZiemiaJestPlaska

27 stycznia, 10:26

*podkładam bombę*

Avatar cotthlette

28 stycznia, 07:48

Avatar Yuki_hiro_

26 stycznia, 22:48

Te, a gdzie wartość śniegu? Jeżeli śpisz to pora się obudzić xD

Avatar Misieeek04

23 stycznia, 00:19

Nie zadręczaj się tak tym śniegiem bo zmarzniesz

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (4)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (4)
Avatar Misieeek04

25 stycznia, 11:15

@cotthlette: wysłał bym emoji z azur lane ale są za małe

Avatar cotthlette

25 stycznia, 12:25

@Misieeek04: Humein

Avatar ZajebistyRycerz

23 stycznia, 00:16

Witam. Tak bez kontekstu

Avatar cotthlette

23 stycznia, 07:08

Avatar Ziomekconiegrawfortnite

23 stycznia, 04:35

Więcej śniegu niż u mnie było

Avatar Yuki_hiro_

22 stycznia, 17:12

Ale cię teraz męczą wszyscy z tą wartością śniegu xD

Avatar cotthlette

22 stycznia, 19:52

Avatar Yuki_hiro_

22 stycznia, 20:04

@cotthlette: haha

Avatar
FarciaZ

22 stycznia, 15:05

Aktualizuj

Avatar cotthlette

22 stycznia, 15:27

Kurde damn no
Juzz

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Najnowsze zdjęcia cotthlette

Szukaj osoby