Profil użytkownika tadeusz999

Avatar tadeusz999
Login:
tadeusz999
Kilka słów o sobie:
Mój światopogląd filozoficzny składa się na różne elementy z różnych klasycznych systemów poskładanych w jeden. Uważam rzeczywistość za czystą matematykę jako samą w sobie, od której pochodzą wszelkie inne nauki.

Istnienie uważam za ideę która jest jedyną ideą rzeczywistą pochłaniającą swym zasięgiem wszystko, a je same utożsamiam z wszechobecną nieskończonością i jej aurą. To tak zwany absolut.

Jestem racjonalistą filozoficznym i uważam że wiedzę o rzeczywistości możemy czerpać jedynie drogą rozumowania. Według mnie zmysły umożliwiają nam jedynie subiektywne poznanie określonych zjawisk które są w stosunku do rzeczywistości absolutnej wtórne, takie jak prawa fizyki.

Staram się mieć określony kręgosłup moralny, jestem bardzo empatyczny i poszczególne uczucia różnych ludzi są poszczególnymi uczuciami moimi. I tak jest ze wszystkimi organizmami żywymi, oczywiście we wtórnym stopniu do mojego samego ego. Moralność wedle mojego postrzegania, jest to wtórne poczucie wynikające ze świadomości, dla mnie moralność czyli postępowanie w stosunku do innych względem ogólnych norm etycznych jest bardzo ważna i uważam ją za jedną z kwestii ludzkiego umysłu.

Wierzę w samoświadomość absolutu od której bierze się chociażby ludzki umysł.
Jestem ateistą, niegdyś byłem panteistą a jeszcze przedtem byłem katolikiem. Szanuję jednak katolicyzm i uważam postać Jezusa, jego nauczanie, za świetne dzieło aksjologiczne.

Istnienie nie ma zewnętrznego sensu, ma tylko wewnętrzny sens bycia samego w sobie. Ale nie mogło być inaczej. Istniejemy. Nie mieliśmy nic innego do wyboru. Żadny wypadek nie mógłby tego zakłócić. Jesteśmy neutralni, nie piękni, nie wspaniali, nie świetni. Jesteśmy niemalże wszystkim i niemalże niczym. Do każdego, którego przyziemne wartości sprowadziły na drogę poczucia życiowego piękna, radości, szczęścia i dostatku. Więc abstrahując od tego czy to obiektywnie ma znaczenie jako same w sobie...

"Porzućcie wszelką nadzieję, Wy, którzy stąd wychodzicie"
Komentarze
użytkownika poparto:
739
razy
Memów i obrazków:
4
w aktywnych
Władca Smoków

Komentarze

Zgłoś problem

Właściciel profilu nie pozwala dodawać komentarzy

Komentarze

Odśwież
Sprawdź czy masz wymagane wtyczki, a następnie opisz dokładnie problem najlepiej ilustrując go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Szukaj osoby