Profil użytkownika Zloty_bambus

Avatar Zloty_bambus
Login:
Zloty_bambus
Imię:
Błażej
Miejsce zamieszkania:
Mazowieckie
Kilka słów o sobie:
Ewolucja - jedna z podstaw naszego istnienia, cech , wyglądu itd.
Nie jest ona świadoma , mimo że często zachowujemy się jakby była, lecz jest ona nazwą dla zbiegu wydarzeń związanych z genetyką .
Polega ona po prostu na tym , iż osobniki które na przestrzeni jednego gatunku posiadają trochę różnych cech mają różne szansę na poradzenie sobie w tym okrutnym świecie.
Jeśli osobnik posiada cechę utrudniającą mu działania takie jak zdobywanie pożywienia , rozmnażanie czy ochrona przed przeciwnikami, mają niższe szansę przeżycia , a co za tym idzie mniejszą szansę przekazania genów . A więc utrudniającą cechą nie rozprzestrzenia się licznie wśród kolejnych pokoleń.
Osobnik o całkiem przeciętnych cechach i jakąś która nie utrudnia nie pomaga , ma całkiem przeciętne szansę w wcześniej wymienionym ciągu, cecha specjalna zaś zazwyczaj pozostaje w genomie kolejnych osobników rozprzestrzeniając się bardzo powolnie .
Osobnik o cechach zwykłych oraz jakiejś ułatwiającej ma wyższe szansę w wcześniej wymienionym ciągu , w efekcie czego cechą zazwyczaj rozprzestrzenia się całkiem szybko na przestrzeni kolejnych pokoleń, aż po wielu staje się jedną z podstawowych.
Wszystko jednak zależne jest od warunków środowiskowych, przez co przy dość nagłej zmianie warunków nawet najlepiej dotąd dostosowane osobniki mogą przegrać .
Np. W masowym wymieraniu ok. 66mln lat temu mimo , że mnóstwo gatunków wchodziło na szczyty swej ewolucji, jak na przykład T-rexy i Triceratopsy którą w wyniku ciągłego wyścigu między tymi gatunkami i bycie swoimi głównymi wrogami , nie przetrwały gdy w zmienionych warunkach było mało pożywienia. Przetrwały za to mniejsze gatunki, także z grup slawiących się gigantycznymi gatunkami jak krokodyle , czy płazy ogoniaste , oraz z grup składających się z małych gatunków jak saki , gdyż mieli szansę znaleźć wystarczająco pożywienia.
A więc jak widać , przetrwają nie najsilniejsi , najszybsi czy najsprytniejsi , lecz ci lepiej dostosowania do zmieniających się warunków.
Doświadczenie:
19

poziom
doświadczenia

785

punktów

Odznaki:
Odznaka ŁowcaPoziom odznaki

Łowca

Ile punktów doświadczenia uda Ci się uzbierać w ciągu miesiąca?

Odznaka BywalecPoziom odznaki

Bywalec

Czy uda Ci się logować każdego dnia?

Odznaka SelekcjonerPoziom odznaki

Selekcjoner

Za każdą ocenę nowego materiału w poczekalni zdobywasz punkt. Punkt przyznajemy za ocenienie materiału dodanego mniej niż 2 godziny przed oddaniem głosu.

Odznaka konto bez ograniczeńPoziom odznaki

Konto bez ograniczeń

Odznaka przyznawana za zweryfikowany adres email, za możliwość dodawania materiałów oraz za możliwość pisania komentarzy bez ograniczeń.

Odznaka Jejowy zombiePoziom odznaki

Jejowy zombie

Odznaka za nocną aktywność na Jeja.pl.

Odznaka StrzałkowiczPoziom odznaki

Strzałkowicz

Twoje komentarze zdobyły dużo poparć? To świetnie! Odznaka w nagrodę!

Odznaka dostawca uśmiechówPoziom odznaki

Dostawca uśmiechów

Odznaka za uśmiechy, które zagościły na twarzach Jejowiczów i Jejowiczek. Technicznie rzecz ujmując za obrazki na głównej.

Odznaka Miłośnik zwierzątPoziom odznaki

Miłośnik zwierząt

Odznaka za ocenianie nowych materiałów ze zwierzętami, które trafiły na główną.

Odznaka Miłośnik dowcipówPoziom odznaki

Miłośnik dowcipów

Odznaka dla osób, które otrzymują dowcipy na e-mail.

Odznaka Przykładny JejowiczPoziom odznaki

Przykładny Jejowicz

Odznaka za przykładną obecność na Jeja.pl

Odznaka DociekliwyPoziom odznaki

Dociekliwy

Odznaka dla dociekliwych osób przyznawana za... Dociekliwi na pewno do tego dojdą!

Odznaka Czujne OkoPoziom odznaki

Czujne Oko

Odznaka przyznawana osobom, które zgłosiły istotny problem na Jeja.pl

informacje o odznakach
Komentarze
użytkownika poparto:
4446
razy
Memów i obrazków:
7
w aktywnych
1
w poczekalni
Dowcipów:
1
w poczekalni
Farmerama
14

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Komentarze

Odśwież
Avatar PewienKtosiek

24 grudnia 2023, 13:50

Wesołych Świąt!

Avatar CzerwonyPoniacz

29 listopada 2023, 22:54

losowanie mikołajkowe odbyło się, wyniku w galerii na moim profilu

Avatar BUMPYSIA

25 listopada 2023, 22:59

Cześć,
Wyczuwam rzadki mix humanisty urozmaicony biochemicznymi zainteresowaniami i przemyśleniami. Być może znaleźlibyśmy wspólny język, ale to już jeja wykaże.
Do następnego zobaczenia w sekcjach komentarzy.

Avatar Zloty_bambus

20 października 2023, 09:41

Pora wstawić tu kolejny tekst o niczym i o wszystkim.

Po obejrzeniu finalnego odcinka ToH , odblokowałem nowy poziom przemyśleń , przede wszystkim w ścieżkach opowieści. Nieraz bohaterzy przechodzili przez różne stany światopoglądów, czasem brutalne innym razem szczęśliwe , a jeszcze innym depresyjno-szalone. Już od lat posiadam scenariusz gdzie glówny bohater po procesie podobnym do zniszczenia całego wszechświata tej linii . W wyniku dojścia do szczytu możliwego rozwoju dochodzi do załamania światopoglądów, gdyż gatunek głównego bohatera, wymaga walki do rozwoju , lecz większość pozostałych gatunków tak samo jak i oni sami chcą by zapanował pokój nawet wy innych wymiarach i wszechświatach do których mogą się dostać . Bohater mimo , że zginął dziesiątki lub setki milionów lat temu, powraca , a jako , że był legendarnym przywódcą szybko zdobywa zwolenników. Dochodzi do Wojen z których brutalność i zniszczenie , mimo wszystkiego co dotąd dokonano jest na nie możliwym poziomie . Wszechświat zostaje zniszczony . Lecz jednym z celów było stworzenie nowego świata, i tak się dzieje. W nowym świecie panuje fantazja , najróżniejsze gatunki koegzystują. Lecz on , on pamięta . Mimo , że jego sojusznicy są niesamowicie blisko potężni , on zawsze jest w jakiś sposób potężniejszy w 1v1, tak samo i tu . Powoduje to, że zamieszanie które zawsze w nim było spore a masywne pod koniec, staje się jeszcze większe. Zawsze jednak był inteligentny .Postanawia się oddzielić. Dalsze wydarzenia nie są specjalne przez to wyraźne . Zawsze istniały w nim pewne paradoksy których był świadom , tak jak całego działania świata. Już na tym etapie pojawiły się pewne ciężkie kwestie , wypowiedziane bez słów, zawsze trzymające się ... trzymające się ... wszystkiego . Każdego świata , wszechświata, lini , multiversum, od fal i energii po największe części wszechświata.

Niedawno lecz pojawiła się nowa li...,nie , nie linia , przestrzeń. Bohater podróżuje po wymiarach i wszechświatach , żyje już.... już nie wie ile , nie wie jaką jest linią , jaką jest jego historia, wszystkie się zlewają , on się zlewa. Wie , że posiadł za dużą wiedzę, zbyt wielką na stworzony z ludzkiego umysł ani wszelki inny . Nie ma już wieku , położenia w czasoprzestrzeni. Wie , że dopadł go w końcu ten problem.

Koniec nie istnieje.
Coś co wydaje nam się prostą podstawową prawdą , jest kłamstwem, wszechświaty I wszelkie wersja mogą się zmieniać, ale koniec nie nadejdzie , bo zawsze coś zostanie.
Koniec państwa - niedobitki wciąż będą coś utrzymywać w swej kulturze.
Koniec rodu- jakieś fragmenty z ich genów wciąż będą istnieć.
Koniec gwiazdy- jej gazy staną się częścią nowych .
Przede wszystkim tak naprawdę jesteśmy jednym - kosmosem każdy atom z którego się składamy , energia która przez nas przeszła , jesteśmy kosmosem patrzącym na samego siebie

Avatar Zloty_bambus

20 października 2023, 09:42

@Zloty_bambus: Bohater przez to dochodzi do szczytów obłędu, lecz wciąż posiada swoją mądrość.
Jednocześnie, chcę powrócić do ludzkiej lub innej naturalniejszej formy , przeżyć szczęśliwe życie i umrzeć.
Doszedł także do konkluzji: jak w takim razie dał by sobie radę byt taki jak Bóg. No jasne , egzystował by poza czasem.

Ale także nie chcę stracić. Stracić całej swej wiedzy którą pozyskał , mimo , że doprowadza go do szaleństwa . Albowiem nie lubi jednej rzeczy - marnowania, niszczenia potencjału .
Nie chcę tagże zostawać bytem poziomu boskiego.
Niewiadomo więc czy jego cierpienie i szaleństwo kiedy kolwiek się skończy.

Liczę na waszą ocenę czy powinienem się leczyć, pisać opowiadania, czy oba.

Avatar PiesAndaluzyjski

26 października 2023, 15:44

@Zloty_bambus: rozumiem że to jest troche jak lovecraftowski horror że bohater podiada świadomość która doprowadza go do szaleństwa ( nie czytałem LC jak coś )

Avatar Zloty_bambus

26 października 2023, 16:39

@PiesAndaluzyjski: ja też nie ale dobre streszczenie.

Avatar PiesAndaluzyjski

6 października 2023, 21:17

Selekcjonowane są osobniki, które posiadają porządane w danym środowisku cechy i tyle

Avatar Zloty_bambus

11 września 2023, 20:55

Nowy dodatek z serii moich nudnych monologów o które nikt nie pytał .

Szczerze mam pewny specyficzny stosunek do dużych mam jednocześnie nie mam problemu z pół otwartymi niedużymi mapami , lecz jednocześnie uwielbiam ogromne mapy nie gęsto zapełnione np. W większości po prostu przeciwnikami lecz gdy są tagże odpowiednio zbudowane , bo często tworzy to duże obszary do których gracz przychodzi raz lub nawet nigdy przez kilka rozgrywek, jednocześnie też w wypadkach takich chciałbym mniej szybkiej z powodu kolejnego paradoksu . A mianowicie jednocześnie marudzę gdy muszę dosłownie dostać się z jednego końca na drugi, a jednocześnie czerpie z tego satysfakcje po przez wykonywanie po drodze najróżniejszych aktywności nawet gdy to po prostu siedliska przeciwników .
Przez szybką podróż jednak odczuwam wtedy dyskomfort z marnowania czasu .
Idealnym przykładem jest tu moja gra w serie Horizon. W ZD dosłownie mamy 4 misje główne karzące nam podróżować z jednego końca mapy na drugi , mamy wiele przestrzeni do których przyszedłem max 2 razy oraz możliwość szybkiej podróży . I mimo , że mapa jest obszerna z całkiem sporą ilością aktywności są one często nie proporcjonalnie porozmieszczane.
Uhh... w komentarzu pod memem rozpisuje się na 1200 słów a rozprawka zajmuje tydzień na stworzenie.
Czekam na komentarze,,za długie " 😉

Avatar Zloty_bambus

5 lipca 2023, 17:47

@Zloty_bambus: oczywiście komentarz ten nie ma na celu nikogo obrażać

Avatar Zloty_bambus

5 lipca 2023, 17:40

Poli , Poli
Dupa boli
Poli , Poli
Rodzić gnoji
Poli , Poli
Oliwiera goni
Poli , Poli
Dup@ ją boli

Qrw@ zmieniam się w pana poetę

Avatar Zloty_bambus

4 lipca 2023, 19:50

Pod legendarnym komentarzem możecie zobaczyć teraz następujący wiersz:
O mistrzu wielki , mistrzu drogi .
Jak się mają twoje nogi ?
Jak się mają twoje pieski ?
Czyżby znikły niczym łezki?

Lato , jesień, wiosna , zima .
Strzałek w dół cała lawina .
Marzec , luty , kwiecień, grudzień.
Nikt tu nie ma o tym złudzeń.

Rzecz kolego mi tu miły
Czy to nie dla twej dziewczyny
Komentarzy łańcuch bardzo długi .
Bo rzekła , iż lubi gdy jest długi .

Lecz gdy zobaczyła burdel ten
Wzieła bardzo głęboki wdech .
Łapie się po kręgosłupie
,,***A za długie"

Avatar Lintu

27 kwietnia 2023, 08:56

Pokój z Tobą i chomikami Twoimi! Pustawo tu, więc przynoszę Ci kwiatka, dbaj o niego i podlewaj, niech Ci pięknie kwitnie :)

Avatar Hamczurk

28 kwietnia 2022, 21:41

Roztaczam ochronę nad profilem w imieniu Astrofizyka - pana

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Szukaj osoby