Profil użytkowniczki Anantashesha

Avatar Anantashesha
Login:
Anantashesha
Nazwisko:
Ixba'ate’el
Kilka słów o sobie:
Jestem tu już jakiś czas, wypadałoby coś napisać.

Cześć, nazywam się Shesha i jestem transpłciową dziewczyną. Zachowałam swoje męskie narządy i nie zamierzam się ich pozbywać - czuję się dobrze ze sobą i bawią mnie wszyscy ci którzy zaczynają podskakiwać jak małpy z powodu tego co ktoś inny ma w majtkach.

Uważam że płeć to konstrukt społeczny. Nie da się uprościć jej do anatomii czy nawet genetyki. Moim ulubionym przykładem są tu osoby z zespołem wrodzonej niewrażliwości na androgeny - żyją jako kobiety, czują się kobietami, wyglądają jak kobiety i anatomicznie różni je od zdrowych kobiet tylko brak macicy i jajników. Najczęściej dowiadują się że coś jest nie tak dopiero podczas okresu dojrzewania, gdy zauważą że nie miesiączkują - ten i inne przykłady da się podawać w odpowiedzi na każdy twardy warunek jaki ktoś poda na zdefiniowanie płci. Spróbujcie - od dosłownie każdego warunku znajdą się wyjątki.
Wydaje mi się że nasze przywiązanie do "płci biologicznej" bierze się stąd że od dziecka szkoła przyzwyczaja nas do wielu uproszczeń. Prawda jest taka że każde dzielenie organizmów żywych na kategorie będzie, po pierwsze, uproszczeniem, po drugie, odpowiedzią na naszą ludzką potrzebę kategoryzowania i szufladkowania. Przyroda nie rozpoznaje takich kategorii jak "gatunek", albo jak "płeć" - są organizmy o danych cechach i my sobie je kategoryzujemy tak jak nam to jest wygodne. Problem w tym, że dla ludzi to przestało być wygodne. Zwróćcie proszę uwagę że ani do genitaliów, ani do chromosomów nie są na stałe przyspawane koncepcje takie jak to jak należy zwracać się do danych osób, albo jakie ubrania nosić - natomiast płeć niesie za sobą takie konotacje, dlatego nie może być definiowana wyłącznie na podstawie jakiejś jednej arbitralnie wybranej biologicznej cechy.
Może pojawić się zatem pytanie, jak zatem w ogóle definiować płeć? Cóż, dla mnie najlepszym byłoby całkowite pozbycie się tej koncepcji ze społeczeństwa i traktowanie informacji na temat tego jakie ktoś ma genitalia czy chromosomy tak jak się traktuje informację o grupie krwi czy skłonności do cukrzycy - ale rozumiem że jest to, przynajmniej na ten moment, rozwiązanie nierealne. Dlatego proponuję zdefiniować płeć jako konglomerat pojęciowy, gdzie przynależność osoby do danej płci oceniałoby się na podstawie posiadania pewnych cech, które mają różną ważność w procesie takiej oceny. To rozwiązuje wszystkie problemy i jest całkowicie zgodne z naszą intuicją - w końcu nie zaglądamy pod mikroskop w celu sprawdzenia jakie ktoś ma chromosomy żeby wiedzieć czy zwrócić się do kogoś na "Pan", czy "Pani". Oczywiście, znajdą się osoby które nie będą dla naszej intuicji tak oczywiste, ale jest to problem którego żadna forma zdefiniowania płci nie rozwiąże.

To była opinia, a teraz garść suchych faktów. Osoby transpłciowe doświadczają silnych problemów psychicznych, takich jak depresja i myśli samob*jcze. Środowiska naukowe są zgodne, że przyczynami tych problemów są brak możliwości podjęcia tranzycji i brak akceptacji otoczenia.
Osoby transpłciowe są regularnie dyskryminowane i prześladowane ze względu na swoją transpłciowość.
Transpłciowość nie jest urojeniem. Istnieje coś takiego jak transpłciowość urojona, która występuje w niektórych odmianach schizofrenii. Leczy się ją przy pomocy leków przeciwpsychotycznych. Na realną transpłciowość takie leki nie pomagają i w tym przypadku zalecanym leczeniem jest tranzycja.
Transpłciowość to zjawisko na wskroś przebadane, w samym Pubmedzie są tysiące badań na ten temat. Da się znaleźć badania na temat tego że osoby transpłciowe mające akceptację otoczenia i dostęp do tranzycji prowadzą tak szczęśliwe życia jak osoby cispłciowe. Są badania o tym że mózgi osób transpłciowych różnią się swoją konstrukcją od mózgów osób cispłciowych ich płci przypisanej i trend w tej różnicy jest przesunięty w stronę płci preferowanej.
Są też badania na temat dzieci - transpłciowość wykryta we wczesnym wieku daje dużo lepsze rokowania o ile podjęte zostaną właściwe działania. Warto w tym miejscu dodać, że nikt nie robi dzieciom operacji SRS ani nie podaje hormonów - dzieciom podaje się jedynie blokery dojrzewania kiedy zaczyna się u nich okres dojrzewania. Posiadamy narzędzia do tego by wykryć czy dziecko jest rzeczywiście transpłciowe, czy tylko bawi się w udawanie, tak jak dzieci udają tyranozaura czy Supermana - ale nawet gdyby takie narzędzia zawiodły, to dzieci nie poddaje się żadnym procedurom które byłyby choć odrobinę nieodwracalne. Blokery dojrzewania można odstawić i wtedy następuje naturalne dojrzewanie, a statystyki pokazują że takie działanie jest w przeważającej większości przypadków na zdecydowaną korzyść.

To były fakty, a teraz wracamy do mnie.
Jestem feministką. Moje rozumienie tego pojęcia jest proste i nieskomplikowane - jestem zdecydowaną zwolenniczką całkowitego równouprawnienia płci na wszystkich płaszczyznach życia.
Uważam że zarówno mężczyźni jak i kobiety na wielu polach, najczęściej różnych, doświadczają dyskryminacji. Nie żyjemy już w patriarchacie, ale nadal doświadczamy jego echa, które krzywdzi wszystkich, nie tylko kobiety.
Jeszcze sto lat temu można było powiedzieć że kobiety mają w społeczeństwie zdecydowanie gorzej od mężczyzn. Dziś sprawa nie jest taka prosta. Nie można też oczywiście powiedzieć że sprawa się odwróciła i "heteroseksualni cispłciowi biali mężczyźni" mają dziś w życiu najgorzej. Wszyscy mierzą się z problemami na polu dyskryminacji płciowej, rasowej, społecznej i innej, i należy rozwiązywać problemy tam gdzie są, bez przekrzykiwania się kto ma gorzej a kto ma lepiej.
Tam gdzie mogę walczę o prawa wszystkich grup społecznych i nie widzę w tym żadnej trudności.

Jestem socjalistką. Nie jestem komunistką. Komunizm kiedyś oznaczał system oparty o równość klas, ale słowa zmieniają swoje znaczenia i dziś słowo to stosowane jest w tym znaczeniu tylko w kontekstach akademickich. We wszystkich pozostałych oznacza ono zbrodniczy reżim krajów takich jak ZSRR, którego nie popieram.
Socjalizm uważam za pewne spektrum systemów czy też poglądów politycznych oparte na szeroko rozumianej równości społecznej. Uważam, że system w którym dążyłoby się do równości i wspólnoty w społeczeństwie byłby lepszy niż obecny.
Uważam kapitalizm za fatalny system i irytuje mnie, że tak często kiedy próbuje się go słusznie skrytykować, pojawia się niemal zawsze i niemal natychmiast linia obrony która daje się sprowadzić do zdania "komunizm jest jeszcze gorszy". Zgadzam się z tym zdaniem, co do zasady. Jednak, po pierwsze, uważam że jeśli jedyną zaletą kapitalizmu jest to, że istnieje system jeszcze gorszy od niego, to tylko wspiera to krytykę kapitalizmu. Po drugie, jest to fałszywa dychotomia. Istnieją inne systemy niż kapitalizm i komunizm, jedne lepsze, inne gorsze.
Być może kogoś będzie to szokować, ale jestem przeciwna - jako ideom - samym podstawom kapitalizmu, takim jak pieniądz, handel, czy własność. Uważam że w idealnym społeczeństwie sprawdziłoby się hasło "każdemu według potrzeb, od każdego według możliwości" i powinniśmy dążyć do takiego stanu rzeczy. Być może ludzie nie są gotowi by stworzyć idealne społeczeństwo, ale do takiego ideału zawsze lepiej się zbliżyć choć trochę, niż oddalać.
Brak własności nie oznacza że ktoś może ci wejść do domu i zabrać telewizor a ty nie możesz nic z tym zrobić. Oznacza, że o tym co stanie się z daną rzeczą decyduje ten kto z niej korzysta. Brak własności wyeliminowałby takie patologie jak posiadanie na własność dziesięciu mieszkań które stoją puste, czy bogacenie się wyłącznie na wynajmie lub pracy swoich pracowników, nie wnosząc nic lub niewiele pożytecznego do społeczeństwa.
Potrzeby rozumiem nie jako "minimum potrzebne żeby nie umrzeć", tylko jako wszystko to czego człowiek potrzebuje, zarówno rzeczy podstawowe, jak i zaawansowane. Potrzebami są jedzenie i dach nad głową, ale też rozrywka i samorealizacja.

Mimo moich poglądów politycznych, nie głosuję na lewicę w Polsce. Polityka to często paskudna sprawa i mam sporo do zarzucenia polskiej lewicy.
Między innymi rzeczy takie jak to, że mają sobie absolutnie za nic prawa mężczyzn, albo to, że pojawiają się w niej głosy, które nie są jednoznacznie potępione i dopuszcza się je do debaty publicznej, jak na przykład głos o tym że w sprawach gw*łtu mężczyzn na kobietach powinno obowiązywać domniemanie winy.

Jestem ateistką. Cechuje mnie ateizm słaby, znany też jako nonteizm. Oznacza to, że nie mam pozytywnego przekonania o istnieniu Boga. Nie mam też pozytywnego przekonania na temat tego że jakikolwiek Bóg nie istnieje, choć mam takie przekonanie w stosunku do niektórych konkretnych wizji Boga.
Moja racjonalność nie znajduje w rzeczywistości żadnych przekonujących dowodów na to że Bóg istnieje, choć długo szukałam, a także znajduje przekonujące dowody na to że pewne koncepcje Boga są nieprawdziwe.
Nie wykluczam jednak możliwości tego, że jakiś Bóg istnieje, a wręcz moja emocjonalność bardzo chciałaby, żeby tak było, co odróżnia mnie od wielu ateistów i ateistek których spotkałam.

Na razie to tyle. Chętnie przyjmę każde wypowiedziane z szacunkiem pytanie i zaproszenie do dyskusji :)

Rozwiń opis

Zwiń opis

Doświadczenie:
22

poziom
doświadczenia

1142

punktów

Odznaki:
Odznaka ŁowczyniPoziom odznaki

Łowczyni

Ile punktów doświadczenia uda Ci się uzbierać w ciągu miesiąca?

Odznaka KoneserkaPoziom odznaki

Koneserka

Za każdy materiał, który osiągnął popularność w ciągu miesiąca otrzymujesz punkt.

Odznaka BywalczyniPoziom odznaki

Bywalczyni

Czy uda Ci się logować każdego dnia?

Odznaka SelekcjonerkaPoziom odznaki

Selekcjonerka

Za każdą ocenę nowego materiału w poczekalni zdobywasz punkt. Punkt przyznajemy za ocenienie materiału dodanego mniej niż 2 godziny przed oddaniem głosu.

Odznaka OceniaczkaPoziom odznaki

Oceniaczka

Za ocenienie jednego dnia gry (lub ubieranki), obrazka i dowcipu.

Odznaka konto bez ograniczeńPoziom odznaki

Konto bez ograniczeń

Odznaka przyznawana za zweryfikowany adres email, za możliwość dodawania materiałów oraz za możliwość pisania komentarzy bez ograniczeń.

Odznaka Jejowy zombiePoziom odznaki

Jejowy zombie

Odznaka za nocną aktywność na Jeja.pl.

Odznaka StrzałkowiczkaPoziom odznaki

Strzałkowiczka

Twoje komentarze zdobyły dużo poparć? To świetnie! Odznaka w nagrodę!

Odznaka dostawca uśmiechówPoziom odznaki

Dostawca uśmiechów

Odznaka za uśmiechy, które zagościły na twarzach Jejowiczów i Jejowiczek. Technicznie rzecz ujmując za obrazki na głównej.

Odznaka Miłośniczka zwierzątPoziom odznaki

Miłośniczka zwierząt

Odznaka za ocenianie nowych materiałów ze zwierzętami, które trafiły na główną.

Odznaka Przykładna JejowiczkaPoziom odznaki

Przykładna Jejowiczka

Odznaka za przykładną obecność na Jeja.pl

Odznaka DociekliwaPoziom odznaki

Dociekliwa

Odznaka dla dociekliwych osób przyznawana za... Dociekliwi na pewno do tego dojdą!

informacje o odznakach
Komentarze
użytkownika poparto:
22060
razy
Memów i obrazków:
314
w aktywnych
1
w poczekalni
Farmerama

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Komentarze

Odśwież
Avatar parufki_w_poczekalni

wczoraj, 01:23

F-35A

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (5)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (5)
Avatar parufki_w_poczekalni

Edytowano - wczoraj, 15:54

@Anantashesha: Np w trakcie wojny mogą zniszczyć wrogie jednostki, dzięki czemu zapobiegną atakowi na ludność cywilną

Avatar Anantashesha

wczoraj, 15:57

@parufki_w_poczekalni: Kontratak na napastnika to nie obrona ludzi, tylko zabijanie ludzi. Wojna jest zła.

Avatar Dawido08

15 lipca, 18:00

Pamiętaj by założyć poprawną parę skarpetek

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar Dawido08

15 lipca, 18:18

@Anantashesha: To po co ci one

Avatar Anantashesha

15 lipca, 21:02

@Dawido08: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Avatar Aracorn

13 lipca, 15:34

Ja pi*rdole, zalegalizowac rodziców...

Avatar Anantashesha

13 lipca, 15:36

@Aracorn: Zgadzam się 😊

Avatar Rhokai

10 lipca, 18:53

Patrze na twój avatar od jakichś 3 minut i nadal nie wiem co na nim jest

Avatar Anantashesha

10 lipca, 19:40

@Rhokai: Cherubin :)

Avatar Devil_Eye

9 lipca, 13:28

uwu

Avatar Anantashesha

9 lipca, 14:45

@Devil_Eye: OvO

Avatar BUMPYSIA

8 lipca, 14:44

Pytanie o transpłciowych sportowców. Co o nich sądzisz?

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (5)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (5)
Avatar BUMPYSIA

8 lipca, 17:49

@Anantashesha: Słówko zejście mnie zmyliło. Myślałem, że chodzi ci o odstawienie czy coś w ten deseń. Dzięki za odpowiedź z którą w sumie się zgadzam

Avatar Anantashesha

9 lipca, 03:36

@BUMPYSIA: No tak, o to chodzi - odstawiasz HRT, wracasz do naturalnego balansu hormonalnego.

Avatar qAzert

6 lipca, 09:12

Japitole. Jaki ty masz burdel w komentarzach i dzieci płaczących bo trans. Nie wolisz ich usunąć? Ja tak robię z każdym komentarzem

Avatar Anantashesha

6 lipca, 09:42

@qAzert: Widzę je jako okazję żeby naprostować pewne błędy które są popularne. Niech wiszą - jak ktoś faktycznie chce się czegoś dowiedzieć to przeczyta również moje odpowiedzi i się dowie :)
Nie lepiej zablokować możliwość dodawania komentarzy niż usuwać wszystkie?

Avatar qAzert

6 lipca, 09:49

@Anantashesha: No chyba że tak ale rzadko takich da się przekonać.
Nie. Lubię im dawać satysfakcje że mogą się rzucić a później płaczą że im to usuwam po tym jak ich wytłumaczę. To nawet zabawne

Avatar Anantashesha

6 lipca, 09:55

@qAzert: Spoko, you do you :)
Ja nie tracę wiary! Rzadko to nie nigdy, a poza tym zawsze są jeszcze ci niezdecydowani.

Avatar Ronan

27 czerwca, 19:56

Ahoj, tutaj znowu ja i znowu robię spam jakimiś ludźmi ^^

Przepraszam, aczkolwiek mnie typiara złomiara zdenerwowała mocno

Byłem dziś w muzeum Polin (było fajnie) i tam na końcu były takie karteczki w stylu "najbardziej z wystawy zapamiętam...", i miejsce na napis i poniżej imię, skąd jesteś i data. Taki feedback dla muzeum.

Ziomek, co szedł przed nami napisał na karteczce "Jestem w muzeum, bo... chciałem zainteresować swojego chłopaka historią". Za nim stała jakaś typiara i jak mu zajrzała przez ramię i to zobaczyła to odpierdzieliła taki okropny szajs.

Zaczęła się produkować (w idealnej głośności, tak, aby ją słychać było w całej wielkiej sali) że "ooOoOOOooo bo to jest twój CHŁOPAK jesteście GEJAMI no właśnie coś tak CZUŁAM ja was słuchajcie bardzo WSPIERAM to jest ważne tak bardzo UROCZĄ parą jesteście no JA NIE MOGĘ jak to dobrze, że się nie wstydzicie swojej orientacji SEKSUALNEJ"

Gadała tak przez chyba dziesięć minut, a ten ziomek biedny tam stał z miną, jakby zjadł szczura z wyraźnym podtekstem "zła kobieto, odejdź i nie wracaj"

W końcu ją przepędziłem, jestem z siebie dumny.

K...a mać, w jakim świecie żyjesz, że uważasz, że podejrzenie, że ktoś nie jest heteronormatywny daje ci przyzwolenie na takie naruszanie czyichś granic?

(Ziomek bardzo fajny, jak coś, porozmawialiśmy sobie, nawet się dał przytulić, także no)

Avatar Anantashesha

27 czerwca, 21:48

@Ronan: Bosz, co za babsko. Dobrze zrobiłeś.

Avatar Ronan

23 czerwca, 09:48

Ogólnie chciałbym Ci się pochwalić (zaspamować profil) moim przyjacielem.
Przyjaciel Tomasz (imię zmyślone) nie jest transfobem, ale nie uważa, że transowy bełkot ma sens i w ogóle, mimo to nadal się spotyka z Lokim (naszym innym trans przyjacielem) i zachowuje się z szacunkiem, używa zaimków dobrych i w ogóle i naprawdę się lubią, dumny jestem z niego szczerze
Także no, robię randomowy szpan kolegą

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar Ronan

23 czerwca, 17:03

@Anantashesha: nie wiem, czemuby mnie to miało rozczarować szczerze, wiem, że jest prawdziwe .-.

Avatar Anantashesha

23 czerwca, 17:17

@Ronan: Ach, pardon. W takim razie muszę rozczarować Tomasza (imię zmyślone) :)

Avatar parufki_w_poczekalni

22 czerwca, 01:07

Ej a w sumie, idąc logiką tej definicji płci, czy to nie oznacza że cała biologia jest konstruktem społecznym?

Avatar Anantashesha

22 czerwca, 04:37

@parufki_w_poczekalni: To już zależy jak rozumiemy biologię, ale raczej naukowym niż społecznym. Widzisz jakąś trudność w tym że kategorie w jakich pojmujemy świat stworzyliśmy my?

Avatar Anantashesha

30 kwietnia, 23:19

Przyznać się anony, kto przeczytał mój opis w całości?

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (8)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (8)
Avatar Towarzysz_Pierog

18 czerwca, 08:52

Avatar Anantashesha

18 czerwca, 17:38

Avatar Rzezucha

16 czerwca, 10:14

Pytanko :3 jeśli było to sorki
czym różni się twoje podejście do boga od agnostycyzmu (sama jestem agnostykiem, a twoja definicja nonteizmu wydaje mi się do tego zbliżona)

Avatar Anantashesha

16 czerwca, 12:21

@Rzezucha: Agnostycyzm w filozofii definiuje się jako pogląd, że prawdopodobieństwo istnienia i nieistnienia Boga jest równe - innymi słowy, nie da się orzec czy istnieje, czy nie. Ja się z tym nie zgadzam. Myślę że prawdopodobieństwo nieistnienia Boga jest wyższe, a także że w miarę rozwoju metod badawczych będziemy mogli kiedyś rozstrzygnąć na dobre czy istnieje, czy nie.

Avatar Rzezucha

16 czerwca, 13:19

@Anantashesha: ma sens. Jeszcze jedno pytanko z ciekawości. Skąd ta merytoryczność i pragnienie dyskusji u ciebie? Angażowałaś się w jakieś debaty czy coś? Czy to tak naturalnie wyszło?

Avatar Anantashesha

16 czerwca, 13:27

@Rzezucha: Na pewno sporo się nauczyłam eksplorując ten temat, więc moja wiedza i umiejętności nie są wzięte znikąd. Dużo nauczyłam się z "Krótkiego filmu o prawdzie i fałszu" SciFuna, z kanału "Śmiem Wątpić" Łukasza Wybrańczyka i z działalności Karola Fjałkowskiego, głównie debat. A skąd samo zainteresowanie, trudno powiedzieć. Chyba po prostu miałam szczęście. A może właśnie nie miałam życia :)

Avatar parufki_w_poczekalni

12 czerwca, 23:32

Elo, co myślisz o definicji płci przedstawionej w tym filmie?

https://youtu.be/W5tRSGMHZ5U?t=1436

Avatar Anantashesha

13 czerwca, 02:24

@parufki_w_poczekalni: Arbitralna. Dziurawa. Powiela bzdurę że natura cokolwiek przewidziała, zaplanowała, czy do czegokolwiek dąży. Myli naturę z ludzką klasyfikacją.

Avatar parufki_w_poczekalni

13 czerwca, 09:20

@Anantashesha: w którym właściwie miejscu jest dziurawa?

Avatar Anantashesha

13 czerwca, 19:55

@parufki_w_poczekalni: Mówi o "substancjalnej zdolności", cokolwiek to znaczy, mimo że nie ma czegoś takiego. Możesz mieć, możesz nie mieć. Można oceniać że kiedyś miałeś, albo że kiedyś prawdopodobnie będziesz miał. Ale co jeśli ktoś rodzi się bezpłodny? Dana koncepcja wyskakuje nam tutaj z bzdurnym poglądem że przyroda do czegokolwiek dąży lub cokolwiek planuje, czym usiłuje załatać tę dziurę tym poglądem. Do tego tworzy sobie trzecią kategorię na wszystko co nie wpadło do dwóch pierwszych i znów, zrzuca to na karb błędu w wykonaniu planu czy zamiaru przyrody. Jeśli definicja rodzi więcej wyjątków niż reguł i/lub jest mocno niezgodna z intuicją, to jest to słaba definicja, a ta tutaj ma oba te problemy. Moi oponenci często mówią o zaklinaniu rzeczywistości - ja w ten sposób nazwałabym próbę usilnego powciskania ludzi w dwie kategorie. Nie tylko jest to niemądre, ale i całkowicie niepotrzebne.

Avatar Yoda_69

6 czerwca, 16:03

Zarówno płeć jak i gatunek przyroda rozpoznaje jak najbardziej

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (7)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (7)
Avatar Yoda_69

6 czerwca, 19:03

@Anantashesha: wzajemnie

Avatar Anantashesha

11 czerwca, 17:23

@Anantashesha: Pomyślałam że się odniosę, bo widzę że ludzie strzałkują, czyli jakiś tam odbiór jest :)
Otóż powodem dla którego przyroda nie rozpoznaje takich kategorii jak płeć czy gatunek jest to, że nie ma w niej żadnego rozumnego podmiotu, który by takie kategorie mógł rozpoznawać. Nie ma "gatunku" - są grupy organizmów o podobnych cechach, a my zdecydowaliśmy że nadamy im kategorię "gatunku". Nie ma "płci" - są grupy organizmów o dychotomicznych cechach z pewnym podziałem na role, a my zdecydowaliśmy że nadamy im kategorię "płci". Taki podział na kategorie jest jak najbardziej przydatny w badaniu świata, ale nie powinniśmy się go kurczowo trzymać jako czegoś nieodwoływalnego czy dyktującego powinności. W przyrodzie nie ma zasad - są zależności. Dana cecha, sytuacja, dostosowanie prowadzi do lepszego przetrwania genów, dlatego jest powielana. Przyroda nie potrzebuje wymyślić płci, żeby stworzyć coś co my nazwiemy płcią. Zarówno logicznie jak i w czasie najpierw są organizmy w przyrodzie, a potem dopiero ludzka kategoria. Zawsze będą to jednak uproszczenia - ponieważ przyroda nie martwi się tym, żeby wszystko wyszło dokładnie tak, jak sobie człowiek skategoryzował. Dlatego istnieją gatunki pierścieniowe. Dlatego istnieją płodne mieszańce międzygatunkowe. Dlatego istnieje obojnactwo, interseksualizm, transpłciowość. Zauważenie tego nie jest żadnym zaklinaniem rzeczywistości, a raczej zauważeniem pewnej odrębności kategorii tych zagadnień :)

Avatar The_Crusader_Sequel

Edytowano - 27 maja, 13:10

Ściana tekstu tak doj...na, że aż musiałem się na konto zalogować
Witam i serdecznie pozdrawiam (prawdopodobnie) humana

Anyway przeczytałem w całości i wpadła mi jedna rzecz w oko
no dobra dwie

pomijam tą całą gadkę o transach bo nie o to się chcę przyj...ć, do tego nie mam pozytywnego zdania o takich osobach z osobistego doświadczenia więc żeby uniknąć niepotrzebnego zablokowania albo taktycznej czerwonej przechodzę do rzeczy

Jako osoba po maturze z WoSu rozszerzonego i Minister do spraw Walki z Komunizmem stwierdzam, iż twoje poglądy są sprzeczne z tym, za kogo się podajesz
Twierdzisz, że "nie jesteś komunistką" jednak parę zdań dalej wyrażasz opinię, że jesteś "przeciwna - jako ideom - samym podstawom kapitalizmu, takim jak pieniądz, handel, czy własność. Uważam że w idealnym społeczeństwie sprawdziłoby się hasło "każdemu według potrzeb, od każdego według możliwości""
Być może cię to zaskoczy, być może nie, ale taki zespół poglądów podchodzi pod Anarchokomunizm, co zaprzecza temu, że posiadasz poglądy stricte socjalistyczne. Wracając do poprzedniego zdania o komunizmie, pierwotnie opierał się on nie na równości klas, a ich całkowitej likwidacji. Komunizm zakłada stworzenie utopijnego społeczeństwa, nie socjalizm, chyba, że mówimy o Furieryźmie, bądź jego wydaniu w wersji Roberta Owena.
Bardziej adekwatnym stwierdzeniem od twojej strony byłoby to, że skłaniasz się ku poglądom Socjaldemokracji.

A no i druga rzecz. Czemu ty piszesz, no i czemu ja piszę o takich poważnych rzeczach na stronie z memami i grami? Być może oboje mamy za dużo czasu w naszych dłoniach, więc wykorzystujemy to by wypowiadać się na tematy polityczno-społeczne na stronie z trzema pomarańczami. no X ku*wa D.
Marnuję swoje życie.

Dyskusji nie mam zamiaru podejmować, bo zaglądam na tą stronę raz na ruski rok a sam mam ważniejsze rzeczy na głowie
Potraktuj to jako skromną opinię

4 z plusem za rozprawkę

Ale ścianę tekstu doj...łem XDDDDDDDD
Yakuza 6: The Song Of Life

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (5)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (5)
Avatar parufki_w_poczekalni

Edytowano - 31 maja, 13:47

@Anantashesha: nie da się dać źródła do czegoś czego nie ma xD, ale jak ty znajdziesz jakichś socjal-libertariańskich myślicieli to z chęcią poczytam

Avatar Anantashesha

1 czerwca, 08:27

@parufki_w_poczekalni: Oczywiście że da się udowodnić że coś nie istnieje xD

Avatar Chinska_podrobka

25 maja, 08:01

Ale się rozpisałaś

Avatar Anantashesha

25 maja, 14:48

@Chinska_podrobka: Emm... Dziękuję?

Avatar Poltergeist

18 maja, 21:24

Jesteś za przyjęciem imigrantów?

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (13)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (13)
Avatar Poltergeist

19 maja, 18:39

@Anantashesha: nie każdy

Avatar Anantashesha

19 maja, 18:46

@Poltergeist: Nie zgadzam się :)

Avatar TwojMlody

12 maja, 13:31

Jak twoim zdaniem należy rozwiązać problem kryzysu demograficznego i wynikające z tego potencjalne załamanie się systemu emerytalnego?

Avatar Anantashesha

12 maja, 16:26

@TwojMlody: Większość młodych ludzi jako powód dla którego nie chcą zakładać rodziny podaje niemożliwość utrzymania jej. Wiele osób przy obecnej sytuacji nigdy nie będzie mogła sobie nawet pozwolić na mieszkanie. Proponuję iść w tę stronę

Avatar TwojMlody

12 maja, 22:31

@Anantashesha: Problem w tym, że w wielu krajach próbuje się przezwyciężyć problemy mieszkaniowe, jednak brakuje przykładu pomyślnego przezwyciężenia problemu niskiej dzietności przez kraj rozwinięty

Avatar Anantashesha

12 maja, 23:07

@TwojMlody: Nie słyszałam jeszcze żeby gdziekolwiek się to udało.

Avatar Mijak

31 marca, 12:15

W świetle ostatnich wydarzeń nie chcę być stalkerem, ale ktoś tu kradnie moje memy i chyba wiem skąd i chyba wiem kto.

Avatar Anantashesha

31 marca, 16:16

@Mijak: A cichaj xD

Avatar Mijak

31 marca, 18:57

@Anantashesha: Ale tego z Watykanem to już nie odważysz się wrzucić, co?

Avatar Anantashesha

31 marca, 19:04

@Mijak: :3

Avatar Czekola

27 kwietnia, 16:48

@Mijak: Mijak znalazl nowego lewaka do lewaczenia w DMach to koniec

Avatar EpikName

23 kwietnia, 07:33

Cześć, naprawdę jesteś transpłciowa?

Avatar Anantashesha

27 kwietnia, 13:11

@EpikName: Owszem, jestem :)

Avatar EpikName

27 kwietnia, 13:20

Avatar Anantashesha

27 kwietnia, 13:26

@EpikName: Ok :)

Avatar parufki_w_poczekalni

Edytowano - 20 kwietnia, 00:44

Elo, Palestyna czy Izrael? Który kraj ma prawa do tych ziem (lub który ma je większe/mniejsze)?

Avatar Anantashesha

27 kwietnia, 13:10

@parufki_w_poczekalni: Po tym wszystkim co słyszałam w mediach skłaniam się nieco w stronę Palestyny, choć nie znam się na temacie na tyle by się wypowiadać. Na pewno nie podoba mi się społeczny nastrój panujący gdzieniegdzie w rodzaju "nie popierasz Izraela to jesteś antysemitą" i ogólnie to że Żydzi kiedyś wiele wycierpieli więc teraz im wszystko wolno.

Avatar Kielek

15 kwietnia, 20:40

hej

Avatar Anantashesha

27 kwietnia, 13:08

@Kielek: Siemka ^^

Avatar Poltergeist

7 kwietnia, 16:22

Wreszcie wróciłem z bana

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (30)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (30)
Avatar Poltergeist

14 kwietnia, 16:42

@Anantashesha: Kara uważana jest za nieprzewidywalną i nagłą, natomiast konsekwencja danego czynu jest oczekiwana i spodziewana.

Avatar Anantashesha

27 kwietnia, 13:07

@Poltergeist: Nie. Konsekwencja jest naturalnym wynikiem danych działań, na przykład - uderzyłam człowieka, więc go boli. Kara jest wymierzona przez świadomy podmiot celowo w ramach zemsty za wykonanie jakiegoś działania, na przykład - uderzyłam człowieka, więc sąd wlepił mi grzywnę.

Avatar Rey_Palpatine

13 kwietnia, 11:40

saszeta k*rwa co to jest to w poczekalni

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar Rey_Palpatine

13 kwietnia, 11:52

@Anantashesha: ale dlaczego na ostatnim panelu jest huntermiki?

Avatar Anantashesha

13 kwietnia, 11:54

@Rey_Palpatine: A to nie poznałam xD

Avatar kwiato99

3 kwietnia, 14:58

Baba z siurem :o

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (8)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (8)
Avatar kwiato99

7 kwietnia, 00:56

@Anantashesha: rzadki gatunek po prostu

Avatar Anantashesha

7 kwietnia, 00:58

@kwiato99: To prawda, takie osoby mają rzadki zestaw cech. Ale od czego jest fikcja, nie?

Avatar pmackowiakopl

6 kwietnia, 08:34

Cześć

Avatar Anantashesha

6 kwietnia, 10:07

@pmackowiakopl: Siemka :)

Avatar parufki_w_poczekalni

1 kwietnia, 16:30

w sumie jak tak teraz zacząłem czytać to ten socjalizm nie wydaje się taki zły

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (11)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (11)
Avatar parufki_w_poczekalni

5 kwietnia, 01:56

@Anantashesha: podejrzewam że nie, ale podejrzewam też że ludzkie potrzeby są nieskończone

Avatar Anantashesha

5 kwietnia, 01:57

Avatar Dobani

31 marca, 22:43

Co sądzisz o kazirodztwie?

Avatar Anantashesha

31 marca, 23:19

@Dobani: Parufczak mnie już o to pytał. Kilka komentarzy niżej jest rozmowa z nim :)

Avatar Poltergeist

22 marca, 18:17

Cześć

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (11)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (11)
Avatar Poltergeist

22 marca, 18:50

@Anantashesha: nie wiem, nie wiadomo co to w ogóle jest

Avatar Anantashesha

22 marca, 18:53

@Poltergeist: Życzę ci powodzenia i oby wszystko się udało ❤️

Avatar parufki_w_poczekalni

16 marca, 00:39

Nie uważasz że kazirodztwo powinno być legalne?

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (7)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (7)
Avatar parufki_w_poczekalni

17 marca, 09:16

@Anantashesha: No, raz że takich relacji jest mało dwa że jest ogromny potencjał na wystąpienie czynników które by w jakiś sposób zakłóciły badanie

Avatar Anantashesha

17 marca, 13:24

@parufki_w_poczekalni: Nie mówiąc już o grupie kontrolnej.

Avatar Devil_Eye

14 marca, 21:46

uwu

Avatar Anantashesha

15 marca, 01:21

@Devil_Eye: OvO

Avatar Poltergeist

11 marca, 20:48

Tak myślę

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (7)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (7)
Avatar Poltergeist

11 marca, 21:47

@Anantashesha: różne rzeczy

Avatar Anantashesha

11 marca, 23:18

@Poltergeist: Na przykład?

Avatar Lucasss

11 marca, 20:48

Ludzie cię nie lubią, a ja tak :D

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (11)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (11)
Avatar Poltergeist

11 marca, 21:48

@Anantashesha: a zobaczysz

Avatar Anantashesha

11 marca, 23:17

@Poltergeist: Nie wiem czy chcę :|

Avatar Fanka_Lokiego

9 marca, 18:29

Cześć.Co tam?

Avatar Anantashesha

9 marca, 21:11

@Fanka_Lokiego: A jakoś żyję z dnia na dzień, a ty?

Avatar Fanka_Lokiego

10 marca, 17:30

@Anantashesha: Tak samo

Avatar Anantashesha

10 marca, 20:21

@Fanka_Lokiego: Stabilnie, co? :)

Avatar parufki_w_poczekalni

8 marca, 01:20

Elo, najlepszego z okazji dnia kobiet

Avatar Anantashesha

8 marca, 12:16

@parufki_w_poczekalni: Wielkie dzięki za myśl, choć nie obchodzę :) ❤️

Avatar Poltergeist

7 marca, 14:11

Cześć

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (7)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (7)
Avatar Poltergeist

7 marca, 15:43

@Anantashesha: mam nadzieję, że nie

Avatar Anantashesha

7 marca, 18:10

@Poltergeist: Powodzenia ❤️

Avatar BUMPYSIA

5 marca, 11:52

Sam też mam w wielu przypadkach myślenie pod prąd, co nie oznacza, że jest ono niewłaściwe. Dobrze jest, że ktoś inny też jest taki przez co trochę sympatyzuje z tobą, chociażby na ten temat uchodźców. Nie w 100%, bo za mało od ciebie o nim usłyszałem, ale jeszcze raz chcę napisać, że fajnie, że nie ma się do czynienia z populistą(chociaż mogłabyś pisać bardziej zrozumiale, w sensie twój język jest taki sophisticated). + fajne są z tobą dyskusje <3

Avatar Anantashesha

5 marca, 12:06

@BUMPYSIA: Dziękuję ❤️
Chętnie z tobą porozmawiam więcej i możesz też śmiało pytać jeśli czegoś nie rozumiesz, wyjaśnię :)

Avatar BUMPYSIA

5 marca, 12:11

@Anantashesha: Dzięki również, kiedy będę chciał to napiszę, a na razie wyślę ci zapro do kontaktów

Avatar Anantashesha

5 marca, 12:13

@BUMPYSIA: Oki 😊

Avatar Ronan

28 lutego, 18:50

To, że ludzie bywają trans to jedno, ale strasznie mnie wk00rwia to, jak typiara z ch00jem każe się nazywać samicą no ja pierdulę

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (13)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (13)
Avatar Ronan

29 lutego, 18:31

@Anantashesha: teżbym pewnie współczuł, ale jestem małym kawałkiem gówna i się wk00rwiam ._.

Avatar Anantashesha

29 lutego, 19:01

@Ronan: Hej, nie wyzywaj się. Jesteś wartościowym człowiekiem. Po prostu pracuj nad sobą, a z czasem będzie lepiej :)

Avatar Lucasss

28 lutego, 20:12

Powiedziano mi że mam się nie zachowywać tak jak ty :o

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar Lucasss

29 lutego, 11:27

Avatar Anantashesha

29 lutego, 11:56

@Lucasss: WTF xD

Avatar Poltergeist

25 lutego, 14:02

Cześć

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (18)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (18)
Avatar Poltergeist

25 lutego, 21:01

@Anantashesha: może kiedyś

Avatar Anantashesha

25 lutego, 21:13

@Poltergeist: Powodzenia!

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Najnowsze zdjęcia Anantashesha

Szukaj osoby