Profil użytkownika JaToTen

Avatar JaToTen
Login:
JaToTen
Imię:
Mieszard
Nazwisko:
von_Nandelstädt
Miejsce zamieszkania:
Szczcinek
Data urodzenia:
2003-07-11
Kilka słów o sobie:
Ostatnia akutalizacja opisu: 2018-1-10

Wybierz kij- wybierz wolność #teamkij

KONTAKT DO MOJEJ SEKRETARKI

Więc jako iż osiągnąłem próg 9998 zielonych, a zobowiązałem się wcześniej zrobić z tej okazji dłuższą wersję opisu to piszę ten tekst.
============================================================
Spróbuję zrobić spis treści tego, co znajdzie się dalej:
1. Moje motta
2. Krótki wstęp o mojej osobie
3. Moje nastawienie do świata
4 . Co lubię
5. Czego nie lubię
6. Moje poglądy
7. Lista herbat
8. Osiągnięcia
9. Cele
10. Jakieś linki
11. Social media itp
12. Luźne przemyślenia
13. Odpowiedzi do popularnych pytań
14. Lista przydomków
15. Cytaty Nikodema
15. Logi z aktualizacji
16. Krótkie zakończenie
=============================================================
1.
*Mam na to wszystko wyje**ne*

*Z prądem rzeki płyną tylko zdechłe ryby*

*Jebło to jebło*

*Nie będę się w tańcu pie**olił*

*Bez ryzyka nie ma zabawy*

*co mnie nie zabije to mnie wzmocni*

*Gdzie jest herbata tam jest nadzieja; a nadzieja umiera ostatnia*

*na razie dobrze*

*temu będzie dane kto ma na to wyje**ne*


Dlaczego połowa tych mott zawiera wulgaryzmy?

=============================================================
2.
Zacznę od tego, że urodziłem się 11 lipca 2003 roku pańskiego, mam 6.02784894×10^-17 Parseków wzrostu, czyli jakoś tak 188 jeżeli liczyć w tak lubianych przez prawie cały świat centymetrach. Żeby nadać mi prędkość 1m/s^2 musicie użyć na mnie 679N. Każdy na jeja wie jak wyglądam, bo wstawiam swoje zdjęcie przeciętnie raz na tydzień. Głównie wtedy, kiedy Pymyszka wstawia swoje, ale zdarzają się wyjątki, kiedy sam postuje; wtedy 95 przypadków to GIF-y na których jem mandarynki i to się nie wiem dlaczego każdemu podoba. Nie wiem dlaczego ale to ja się większości z Was podobam. Wyjaśni ktoś dlaczego?
Moje imie jest dosyć specyficzne, bo studiując starosłowiańszczyznę odkryłem, ile ono ma skrótów i form (na wikipedii to ładnie opisali, ale nie wszystko). Mieszko, Miecisław, Miecsław, MTLZCO, Miesław, a także z końcówkami -slav, czy w formie Mieczysław itd. A żeby znaleźć moje nazwisko w archiwach, to na serio dużo się musiałem natrudzić. Pierwszy raz nazwisko "Kin" zostało zapisane w 1377 roku. A wiem to stąd:
Kazimierz Rymut, "Nazwiska Polaków. Słownik historyczno - etymologiczny", Instytut Języka Polskiego PAN, Kraków 1999
Później nazwisko na jakiś okres stało się niemieckie i istniało jako "Kühn". Po II w.ś. zostało znowu spolszczone i ponownie zaczęto używać formy "Kin", czasami z podwojonym n - "Kinn".
Moje ciało to takie niezniszczalny, chodzący czołg. Próg bólu jest bardzo, bardzo wysoki, tak to jest, kiedy jedyne co się trenuje to wytrzymałość nawalając w co tylko się da rękami, nogami często brzucham, barkami etc. A tak to nic innego nie trenuję właściwie od zawsze. Ale ja nie muszę trenować, bo naturalnie jestem silny i zwinny. Sam boje się tego, co nastąpi po tym, jak zacznę coś ćwiczyć, raczej nigdy tak na poważnie nie będę z tego powodu. Ale śmiesznym faktem jest, że moje przedramiona są takiej samej wielkości, jak nie większe od bicepsów. I to co dużo osób tutaj wie - mam taaaakiego długiego kciuka.
Pomimo, iż wiele ludzi uważa mnie za osobę agresywną, to jestem raczej pacyfistą. No do czasu, kiedy walka jest nieunikniona, wtedy raczej pomijam pacyfizm. Mam tak duży dystans do siebie, że jak komuś uda się mnie obrazić, to na serio ma mój dozgonny szacunek, to jest misja awykonalna. Serio to już wykracza poza granice ludzkiego rozumowania. Jak zrobi mi się coś złego; nawet coś co wykonane na innej osobie skutkowałoby dożywotnią nienawiścią, to ja to zlewam. Możliwe, że nie umiem się gniewać, ale też pewnie kiedyś znajdę coś, co przeleję czarę goryczy. Do tego czasu mam wyrąbane na wszystko.
Mój typ osobowości to logik, połączony z pośrednikiem.
Mam stwierdzoną dysleksję i dysortografię, ale nie widzę, żeby jakoś mnie to ograniczało. Nawet jestem lekkim grammar nazi, ale mam w tym umiar i nie wyzywam każdego, kto zrobi jakiś błąd, lul literówkę.
Czasem lubię rzucić jakimś baitem, a sam prawie zawsze wyczuwam fortel, trudno Wam będzie mnie oszukać... no chyba, że nie będę trzeźwy, wtedy to całkiem prawdopodobne, że czegoś nie ogarnę, lub nie połączę jakiegoś faktu, ale tak to nie jest łatwe.
Moją (chyba) najsilniejszą cechą jest ogłada, która powoduje u mnie maksymalną neutralność. Czego często w sobie nie lubię, bo przeszkadza mi to w dołączaniu do wszelakich grup i społeczeństw, ale to nie tak, że to jakoś specjalnie źle. Często się przydaje, jak rozmawiam z kimś o wyższej pozycji społecznej, lub po prostu z kimś, do kogo trzeba podejść inaczej niż do typowego rówieśnika. Jakoś tak naturalnie mi się to wyrobiło.
Za to za moje najlepsze cechy uważam cierpliwość, honor i lojalność, no sami wiecie moje ziomeczki, jak to u mnie jest. No może ten honor zazwyczaj niżej jest od lojalności, bo jednak przyjaźń miłość etc są ważniejsze . Mam różne zasady, których nigdy nie łamię, tylko dlatego, że tak postanowiłem. Uważam, że danego słowa nie można złamać i tego nie robię, to jest dla mnie nie do zrozumienia, jak ktoś się do czegoś zobowiązuje, a potem mówi, że nie chce czegoś zrobić. W sumie, to takim przykładem jest pisanie tego właśnie opisu po wbiciu 9998 zielonych o 2 w nocy, bo taka jest właśnie godzina.
Moimi najwyższymi wartościami są wolność i miłość (we wszystkich postaciach, nie tylko romansie), a mimo to nie przypominam sobie, żebym takiej miłości doświadczył w życiu. Ale jestem pewny, że kiedyś się uda i znajdę takich ludzików w życiu realnym, bo tak to mógłbym zaliczyć jeja, ale to cyfrowe i wogóle.
Jak mam 50% szans na to, że coś je**ie, to nie je**ie. No taki optimista ze mnie jest. Wiem, że tacy są mniejszością i mam [b]szczęście[/b], że się nim urodziłem. Generalnie to tak mój optymizm to jakieś 82.7
Mam bardzo dużo talentów, których nie rozwijam, jakoś nie czuję takiej potrzeby. Tylko czasami jak coś mnie na dłużej przyciągnie, to wtedy się uczę nowych zdolości.
Jakoś tak wychodzi na to, że nie widzę przyszłości z osobami z mojego obecnego otoczenia, zanosi się na jakaś przeprowadzkę kiedyś. Najprawdopodobniej w okolice Śląska, bo tam ładnie i dużo miłych osób (też jejan) jest.
Nie wiem, czy w przyszłości nie dodam sobie drugiego imienia, którym mógłby być Blizbor. Podoba mi się jego znaczenie - bliski wojny. Mi się to kojarzy z walką o wolność i inne ideały.
Prawdopodobnie nie przeszedł bym testu Turinga. Niezbyt potrafię przekazać swoją myśl pisząc, mówiąc zazwyczaj też. Taki trochę ze mnie bot, jak chodzi o komunikację z ludzkością. Chociaż raczej każdy, kto mnie zna powie inaczej.
Jakoś tak wyszło, że pomimo klasy mojej postaci - kapłan, daje punkty w alchemię i walkę kijem.
======================================================
3.
Jestem człowiekiem, który kocha każdą inną; nawet obcą mu osobę. Nie wiem, jakim cudem to się udało, ale dobrze mi z tym. Nienawiść porzuciłem i nie zamierzam tego uczucia w sobie wzniecać. Ja kocham [b]wszystkich[/b]. Także nie mówcie proszę, że nikogo nie macie, bo wierzę, że takich skurczybyków jak ja jest na świecie więcej. Musi być ich więcej i jak Wy w to uwierzycie, to w końcu takich znajdziecie i będziecie mogli cieszyć się swoim wspaniałym życiem.

Jeja traktuję jak rodzinę, tutaj są moje najlepsze ziomeczki i raczej nikt, kogo szczególnie nie lubię tutaj nie ma. Uważam jejan za najlepszą społeczność w internetach; tfu na świecie!
=========================================================
4.

*Jestem fanatykiem herbaty i innych naparów do herbaty podobnych, ale to już wiecie. To wie całe jeja!

*Układać kostki, ale nie jestem speedcuberem, wole się potrudzić nad układaniem tych trudniejszych. Ale tak najbardziej to lubię kostki duże i nieparzyste, czyli 5x5, 7x7, 9x9 itd.

*W gry grałem kiedyś bardzo dużo, na serio bardzo dużo. ponad 14k godzin w samym coockie clickerze. Obecnie gram mniej, ale jak mnie coś wciągnie na dłużej to i przeciągać sesję w nieskończoność umiem.
Obecnie to teris mocno, kości i szachy też.
Jak mnie ktoś zaprosi do LOL-ka, to zagram. Ale ostrzegam - mainuję TEEMO. Gra ze mnie nie skończy się dorze dla Twojego zdrowia psychicznego. Jak ktoś coś, to mój nick brzmi - AJM DŻON RAMBO
Giereczki, w które grałem trochę więcej:
-S.T.A.L.K.E.R wszystkie części, baaardzo dobre giereczki, przypominają mi czasy dzieciństwa (lul, dalej jestem dzieckiem)
-TF2
-Warface
-Drakensang online
-WoT mam konto od betatestów, ale mało grałem
-przeróżne clickery
-BF3, czwórka też fajna
-Battle for Wesnoth
-7 days to die
-the las
-GMod
-gierki lego
-Wieśki 1, 2 i 3
-Far Cry (2, 3, 4, primal i 5)
-Forzy
-The Bard's Tales, ale to była piękna gierka
-Black&White, zarówno jedynka jak i dwójka
-Spore
-Piano Tiles 2, ostatnio byłem top 100 świata
-Cywilizacje, grałem w 3 i 6
-Dungeons 2 i 3
-Resident Evil 7

*Moje ulubione gatunki filmowe to westerny i dramaty (Sylvester Stallone <3), takimi ulubionymi filmami z tych gatunków są:
-western "Django" to w zasadzie ławie wszystkie stereotypy westernów i bardziej przypomina komedię niż poważny film; za to go lubię
-dramat "Rocky"; właściwie to cała seria dramatów. Po prostu kocham

*Już rzadko, ale oglądam anime, głownie tasiemce, bo mam w ciul czasu.
Jakie anime obejrzałem? Otóż takie:
-Naruto
-Fairy Tail (3 razy), ale nie oglądam 3 sezony, bo czekam aż się skończy i będę mógł oglądać po 8 odcinków dziennie
-Bleach (4 razy)
-One Punch Man (2 razy)
-KONOSUBA
-kill la kill
-One Piece (jestem na 200 którymś odcinku i nie chce mi się dalej oglądać)
-JoJo, pierwszy sezon obejrzałem jak na razie
-Black Clover obejrzałem z 16 odcinków
No dobra, nie jest tak źle. Brak typowych hentaiców, weebem siebie nazywać raczej nie mogę. Chyba, że jest nie znam definicji weebostwa.

*Rysuje grzyby w hurtowych ilościach, szczególnie upodobałem sobie robić to na lekcjach mejtejmejtyki, po tym jak pani z pierwszej ławki przesadziła mnie do ostatniej i nie chciała zmienić wyboru. Cały zeszyt tym zapełniłem, nie wiem jak do tego doszło, ale ten challange od Maikielo chyba jest serio dużym wyzwaniem.

*Słucham muzyki (jak każdy oczywiście), najwięcej z tego co słucham, to metal alternatywny. Gatunku, którego nie lubię też chyba nie ma.
A do moich ulubionych kompozytorów i wykonawców należą:
-Kabanos (Zenek też)
-Łona i Webber
-Sabaton
-Czesław Niemen
-Wszyscy śpiewacy szant
-Vavamuffin
-Gregory Isaacs
-Rebel Babel
-Ennio Morricone
-Blues Saraceno
-Brother Dege
-Ghoultown
-Carlos Gardel (por una cabeza <3)
-Gustaw Holst
-Piotr Czajkowski
-Mozart
-Johann Strauss
-Giuseppe Verdi
-Richard Wagner
-Franz Schubert
-Ferenc Liszt
-Ludwig van Beethoven
-Dvorak Antonin
-Dj Blyatman
-The warrior song
-Disturbed
-OneRepublic
-Michael Jackson
-Studio Accaunts
-otava yo
-Bill Conti
-RuckaRuckaAli (robi najlepsze parodie)
-Lao Che
-Spięty
-Slovian
-Pfk
-Eminem
-Little Big
-mr. Big
-KORPIKLAANI
-Survivor
-Imagine Dragons
-Twenty One Pilots
-MISSIO
-Grandson
-The Prodigy
-Lelek
-O.S.T.R.
-Taco Hemingway (niektóre piosenki)
-MC Sobieski
-Łydka Grubasa
-Gorgonzola
-RIVERSIDE
-Linking Park
-System Of a Down
-Three Days Greace
-Thousand Foot Krutch
-Trapt
-The Offspring
-Breaking Benjamin
-Coma

*Siedzenie na jeja jakieś 10h dziennie w tygodniu, a w weekendy to nawet i po 18h. Szczególnie, że ostatnio jakaś bezsennosć mnie złapała i nie mam co robić w nocy, to odświeżam listę kontaktów na jeja ;-;

*Klimaty Wiktoriańskie, no powiedzcie, że taka para, wielkie fabryki przemysłowe, wszyscy ludzie ubrani w garniaki was nie jarają. To jest po prostu piękne

*Noc, bo jest ciemno, zazwyczaj cicho i ogólnie to jakoś tak pusto, więcej miejsca dla siebie mam.

*Średnik; jest to mój ulubiony znak interpunkcyjny. Możliwe, że trochę go nadużywam, ale to raczej prawdą nie jest.

*Naukę, rozwój, postęp. Pomimo bycia konserwatystą co ciekawe.

*Sprawdzanie granic zdolności własnego ciała i podnoszenie ich.

*Myśleć i rozważać na wszelakie tematy. Także fantazjować o sytuacjach, które nigdy miejsca mieć nie będą (nie erotyczne oczywiście).

*Słuchać - jestem typem osoby, która woli słuchać niż mówić. Jak ktoś chce, to może mi się wyżalić ze swoich problemów itp.

*Sherlocka Holmesa, lubię kryminalistykę to i Sherlocka zabraknąc tutaj nie mogło.

*Spać, ale ta bezsenność ostatnio to mało mi na to pozwala. Kiedyś z tobą wygram!

*Wykonywać opracowaną przeze mnie procedurę 1-2-100, jak kogoś interesuje to bardziej to informacje na mojej grupie.

*Interesuje się mitologią Słowian, dużo o tym wiem. Studiowałem staropolszczyznę i starosłowiańszczyznę.

*W małym stopniu teorie spiskowe. Raczej w nie nie wierzę, ale fajnie czasem takich posłuchać, lub poczytać.

*Oglądać sesje RPG Baniaka i ogólnie całe RPG-i.

*Siedzieć w działach "grupy dyskusyjne", "memy", a także w liście konatków na jeja, ale w memach tylko w poczekalni. Na głównej bardzo, bardzo rzadko bywam.

*Jeździć na rowerku. To chyba jedyny sport, jaki uprawiam. Ale w zimę oczywiśnie nie ma z kim "bo za zimno".

*Język rosyjski - nic nie umiem, ale bardzo mi się podoba.

*Liczbę 6 - to moja szczęśliwa

*Preferuję sonaty nad symfonie, ale obie lubie

*Liczyć do... To jedna z moich ulubionych czynności. Moje rekordy w liczeniu:
-na jeja samotnie 1860+
-na jeja z kimś (patrz moja grupa)
-IRL 100 000

*Ryzyko, bo kto nie ryzykuje ten nie je.

*Kanały YT, jakie aktualnie oglądam:

-Dżodżo
-BaniakBaniaka
-Marianczello Dominoni
-Astrofaza
-RedKB
-Bladii
-PytaPL
-G.F. Darwin
-Historia bez cenzury
-Life of Boris
-LockTube
-Straszne historie na faktach (jak coś wstawi)
-Maxplaier
-10HoursMovies
-Snarled
-LuxuryPranks
-Storror Blog
-Ronnie Street Stunts
-Czasami pana Kononowicza
-Wideoprezentacje; ostatnio rzadko
-Inne Medium; raz na miesiąc
-CEPERolkV4; też już rzadko
-Klocuch
-Remigiusz Maciaszek (i Rock Play)
-CryptTV
-Cichy Wuj (jak tylko pojawia się jakiś film)
-Master Wong
-Brzydki Burak (baaaardzo rzadko)
-Kanały jejan ^^
-Wielu z piosenkarzy i muzyków, których wymieniłem wyżej

*chodzić w garniakach i koszulach.

*Mieć zawiązany koc na ramieniu

*Bieganko

*Fizykę i geografię

*Zimne klimaty. Przy -8 Celsjusza to jeszcze można bez kurtki chodzić, tylko wstarczy się nastawić do tego odpowiednio. Ciepło też lubię, ale nie jak jest upalnie.

*Układać puzzle i gry planszowe też są spox

*Znam się trochę za Zen, ale nigdy nie będę potrafił osiągnąć tego stanu umysłu. To raczej nie dla mnie, ale jak ktoś chce, żebym mu wytłumaczył, na czym to polega, może się zapytać.

Co lubię jeść:

a)Mięska:
-karkóweczka
-pierś z kurczaka
-wszystkie inne kotlety
-boczek

b)Ciasta i wypieki:
-eklery
-karpatka
-ptysie
-oponki
-precelki
-obwarzanki
-bezy
-bułki (suche szczególnie)
-mazurek
-królewskie
-sernik
-wszystkie ciastka (w tym muffinki, ale Muffinek nie jem)
-wszystko z kremem budyniowym lub ciastem francuskim to jest jeden z najlepszych smaków tego świata
-bagietki, zwykłe i czosnkowe

c)rośliny:
-pestki słonecznika (zjadam je z łupinkami)
-większość OWOców (cytrusy najbardziej lubię)
-na wytóżnienie z OwOców zasługują mandarynki; moje ulubione cytruski, które zjadam po kilka na raz
-kasza gryczana i ryż
-wszystkie orzechy
-kapusta kiszona
-konfitura truskawkowa

d)Piciu:
-herbatka i inne napary, ale to oczywiste
-kwas
-tonic
-kompot gruszkowy i pigwowy
-woda
-mleczko
-kakauko

e)Sztuczne jedzenie:
-granella (herbata w granulkach, ale ja ją jem na sucho)
-gorące pieski
-chipseły i inne chrupki
-żelki?
-pizza; szczególnie z ananaskiem (tak, wiem)
-czasami rollo

f)Wszystko co zrobi moja babcia od strony ojca

==============================================================
5.
Czego nie lubię:

*Wstawać rano np. o 12 czy 15

*Melisy z lukrecją

*Samotności

*Tego ograniczenia w galerii do 5 obrazków dziennie i tego miesięcznego argh

*Tytoniu, chodź [b]może[/b] na starość popalę fajkę

*Alkoholu (oprócz kwasu, ale on się w sumie nie liczy)

*Tego dziwnego systemu nauczania

*Oprócz ptaków, kotów i ludzi - zwierząt

*Zdrajców, uważam, że zdrada to najgorszy grzech

*Chemii, biologii i matematyki

*Tutaj rzecz zarówno niezwykła jak i ironiczna; przypomniałem sobie po tygodniu od napisania opisu, że nie lubię swojej pamięci, która zbyt często mnie zawodzi
===================================================================
6.
Co do mojej wiary, to jestem chrześcijaninem>Protestantą>Baptystą. W sumie to nie lubię dzielić odłamów chrześcijaństwa, ale to pokazuje bardziej mój światopogląd. I taki fun-fact, większość wyznać protestanckich (w tym baptyzm) uznaje kapłaństwo wszystkich wierzących.
Podzialam zdanie Ghadiego odnośnie chrześcijaństwa, ale ja to bardziej przesuwam w stronę katolicyzmu, bo tam widzę tego najwięcej:
"Lubię waszego Chrystusa. Nie lubię waszych chrześcijan. Wasi chrześcijanie są tacy niepodobni do waszego Chrystusa. Materializm bogatych krajów chrześcijańskich jest tak przeciwstawny do słów Jezusa Chrystusa, który mówi, że nie można jednocześnie wyznawać Mammona i Boga."


A o moich poglądach politycznych powiem tyle, że jestem libertarianinem (może nawet trochę paleolibertarianinem), minarchistą, kapitalistą oraz patriotą. Pamiętajmy, że patriotyzm to forma miłowania własnej ojczyny. A ojczyzna=państwo, które tworzą ludzie.

Vita sine libertate nihil est

TEA party, Partia libertariańska - to mi się podoba

W większości popieram wizję świata Thomasa Hobbesa, którego uważam za jednego z bardziej znaczących filozofów świata.

Antyszczepionkowcy, jako liberał uważam, że powinniśmy być wolni od wszelkich nakazów. Tak też od szczepień. Ale nawet gdyby była taka możliwość, to i tak bym się szczepił.

Jak dla mnie państwowa służba zdrowia to jakaś kpina, jak w sumie każdy element socjalistyczny, bo socjalizm=kradzież. Tego nic nie zmien, nie można kazać osobie, która ciężko pracuje oddawać jej pieniądze osobą, którym pracować się nie chce, to jest po prostu absurd. Bardzo podoba mi się wypowiedź pana Berkowicza odnoście sprawiedliwości społecznej
https://youtu.be/Z_2M490Al_o
Aborcje, aborcje, aborcje... legalne winny być tylko w przypadku, kiedy ciąża zagraża życiu matki. Nawet, jeżeli uznamy, że dziecko zaczyna być dzieckiem dopiero od któregoś tam miesiąca, to dalej w ten spsób uniemożliwiamy powstanie potencjalnego nowego istnienia. Mogę to nawet określić mianem prewencyjnego morderstwa; i sam nie wiem, czy gorsze jest takie, czy zwykłe.

Jako kapitaliście bardzo nie podoba mi się ograniczanie swobody handlu przez nasze państwo. Chcą utrudnić sprowadzanie taniego towaru z najlepiej rozwiniętego obecnie gospodarczo kraju - Chin. Przecież obecnie Polacy mają dostęp do ich taniego i dobrej jakości (niezawsze) towaru. Po jaką cholerę oni chcą to uniemożliwić?

I pamiętajcie, że rewolucje nigdy nie kończą się dobrze, lepiej jest poczekać trochę dłużej i stopniowo wprowadzać zmiany.

Nie wiem, dlaczego eutanazja nie jest jeszcze legalna. Jak ktoś chce umrzeć, to i tak to nastąpi. Po co mu tego zabraniać? To już nie jest prawo do życia, a nakaz.

Związki zawodowe powinny być dawno temu zniesione. Przecież jak ktoś chce zwolnić jakiegoś pracownika z obojętnie jakiej przyczyny, to powinien móc to zrobić. To pracodawca ma się starać o to, żeby ludzie chcieli u niego pracować. Nie na odwrót.

Kara śmierci to to, czego potrzebujemy. Oczywiście tylko za najcięższe przestępstwa takie jak morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. Taki zabieg sprawi, że liczba przestępstw spadnie, bo ludzie będą się najzwyczajniej bali je popełniać, też nie wszyscy, to nie tak, że nagle całkowicie znikną, ale ich liczba się zredukuje.

Jestem za sprawiedliwością, nie równością i wiem, że kobiety i mężczyźni się pod wieloma cechami od siebie różnią.

Powinniśmy wyjść z UE. Spoczko, dostaliśmy od nich na początku trochę siana, ale to to jest typowo socjalistyczna organizacja. Teraz, kiedy jesteśmy państwem bogatszym zaczynamy na tym tracić. Nie ma sensu godzić się na coś takiego, lepiej stamtąd po prostu spierdzielić.

Wpływ religii na państwo nie powinien być w żaden sposób regulowany. Powinno się to zostawić ludziom i poczekać, jak to dalej będzie wyglądać. Jak nikt nie będzie chciał wierzyć, to religia w państwie upadnie, a jak będą chcieli, to naturalnie się rozwinie.

Wierzę w teorię cech indywidualnych Raymonda Cattella

========================================================================

7.
Moja skala, którą opisuję, jak kogo lubię. Miałem wpisać tutaj wielu, wieulu jejan i wiem, że będę miał z tym nie mało zabawy.
0 znaczy że lubię najbardziej; a 13 że najmniej

0 - 2 = ulubieni użytkownicy
3 - 6 = lubiani użytkownicy
7 - 8 = spoczko użytkownicy
9 - 11 = nielubiani użytkownicy
12 - 13 = znienawidzeni użytkownicy (nikt)

[url=][/url]
0- zielona herbata z mango
-JaToTen Najlepszy użytkownik tej strony, polecam
-Karigane-san <3

1- herbata zielona z pomarańczą
-Muffinka
-Pymyszka Najlepsze teksty pisze
-moja sekretarka .
-SZALONEEE

2- Detoks/mięta
-Kosa
-Marie

3- inne herbaty zielone
-Jarzebin
-Mordeczek
-Marek
-Rose Najlepsza użytkowniczka*1
-Mocek

4- herbaty żółte
-Samex
-Jasnowidz
-Cichy
-niemamnietu
-Filiżaneczkaherbaty
-Niejadek
-Anielka
-Gekon
-Milenka
-RealEZ
-CEPEK

5- rumianek
-Kobza
-Riczard
-Misiek
-Ewelka
-Boberek00
-Creeper Girl
-Ananas
-LostInSpace
-Maikielo ten znany pedofil
-Kwiatuszkowa
-Kabaczek
-Soldier69
-Henzej
-ToMaszProblem
-Avcio
-Qaz
-Czersniak rak czerniak
-Krychaxu
-Tombrider
-GamerPlayer
-EWIPS
-Kassumi
-Landark
-Rouserd
-Ziomeq
-ZiemniokPolski
-Dexxu
-trawapl
-Maggie
-Abbyss
-Burger
-OryginalnaJulka
-Lucyfix
-Shigen
-Snozi
-qwerty41
-chaos
-RakLemurzy

6- herbaty białe i pu-erh
-SongMan
-Rozwalgo
-Mememasterlv56
-Cristopher6
-WolfieGamer
-Szymonecki
-Boniacz
-Slithey Też Slithey
-Asasinpiotrek
-GoldenSkull
-CzekoladWedla
-Mroczny Pan
-Rafik
-Leishh
-Krzyniu
-Adamon
-iqhawe
-Litops

7- wszelakie owocowe napary
-Ether
-Grzesieku
-Dolores Umbridge
-Ptasznik5
-Archeolog
-Julian
-KompotDrinker

8- lekkie czarne herbaty
-

9- ice tea [tutaj zaczynają się nielubiani]
-

10- bardzo mocne czarne herbaty
-

11 - melisa
-

12- kawa
-

13- melisa z lukrecją
-EWIPS
================================================================

8.
a) na jeja

1000 wgóręgłosów - 2018/10/10
2000 wgóręgłosów - 2018/10/18
3500 wgóręgłosów -2018/11/2
5000 wgóręgłosów - 2018/11/12
7500 wgóręgłosów - 2018/11/23
10000 wgóręgłosów - 2018/12/01
15000 wgóręgłosów BRAK DANYCH
20000 wgóręgłosów BRAK DANYCH
25000 wgóręgłosów BRAK DANYCH
30000 wgóręgłosów BRAK DANYCH
35000 wgóręgłosów BRAK DANYCH


10 opublikowanych grzybków - 2018/10/10
25 opublikowanych grzybków - 2018/10/15
50 opublikowanych grzybków - 2018/11/10
75 opublikowanych grzybków - BRAK DANYCH
100 opublikowanych grzybków - BRAK DANYCH

-Ulepszyłem paru osobą ich avatary na wersie z wydarzeń jak Halloween, czy Boże narodzenie.

-Moja grupa weszła na pierwszą listę pod względem popularności dnia 2018-11-25

-Wiele osób mówi, że jestem famem, ale czy tak jest nie wiem

b) in real life

-urodziłem się z moją super piękną twarzą i charakterem i wszystkim

-odkryłem jak idealnym napojem jest herbata

-nauczyłem się układać kostkę square, co wcale nie było takie trudne jak na początku myślałem

-nauczyłem się w cierpliwość

-odkryłem swoje wartości moralne, ideały itd.

-

==============================================================================

9.

Moje cele na jeji:

- Osiągnięcie największej ilości obrazków w galerii. Więcej od niej, to się nigdy nie uda, ale próbwać warto

- Opublikować tak z 1000 grzybków, ale może 1 mniej lub więcej o kilkaset

- 666 666 zielonych, bo lubię liczbę 6

-doliczenie do tych 100k............ [*] Bożydar mi nie pozwala

-doliczenie we wszystkich grupach ich celów liczenia, także w mojej

-spotkać się z jakimś jejanem w real life, aby aby go/ją zamordo... ehm... lepiej poznać

=================================================================================

10.

https://youtu.be/YfvdnHK5hyk - ulubiona piosenka 1
https://youtu.be/skPjiSzR9n4 - ulubiona piosenka 2 (sam nie wiem, która lepsza)

https://www.sadistic.pl/stirlitz-wszystkie-kawaly-vt158120.htm - kawały o Stirlitzie, bo lubię

https://www.filmweb.pl/person/Sylvester.Stallone - ulubiony aktor

https://www.cozaherbata.pl//mango-pproduct-212.html?gclid=CjwKCAjwpKveBRAwEiwAo4PqmysQpK_SOMRELTB6tLG_OyPPosEFOo-55wT8Rhy0zHNH5S89pAMA7BoCyXwQAvD_BwE - ulubiona herbata

http://www.politiscales.net/pl_PL/
https://www.politicalcompass.org/ Polityczne quizy, jakby ktoś chciał
https://8values.github.io/

https://theforestmap.com/ mapka do the lasu //obczaj to Nikos, przyda się

https://pl.wikipedia.org/wiki/Miecis%C5%82aw powiedzmy, że dobrze opisane moje imie

=====================================================================================
11.
REKLAMA GRUPY MOJEJ KLIKNIJ W TO
TO JEDYNA TAKA OKAZJA W TWOIM ŻYCIU
JESTEŚ 100 000 UŻYTKOWNIKIEM ODWIEDZAJĄCYM TEN PROFIL
GOROĄCE MAMUŚKI I DARMOWE AUTA


Discord - Mieslav#8461

Snopczot - leszekmieszekpl

Para - JaToTen


=====================================================================================


12.

Zauważyłem, że stanowczo za często muszę poprawiać wiadomości bo jak piszę "cz" albo "sz" to najpierw w pierwszej kolejności stawiam "z".

Spójników też nadużywam, nie wiem, czy mi się wydaję, ale powinienem ograniczyć ich ilość tak przynajmniej 2-krotnie. Albo to tyko moje wymysły i wcale nie powinienem na to zwracać uwagi.

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się o mnie więcej; to wpadajcie tutaj częściej, bo opis aktualizuję co jakieś 2 dni. A tam na dole w komentarzach gdzie liczę do 100k czasami piszę swoje przemyślenia, plany, ogłoszenia i wstawiam swoje zdjęcia, więc możecie poczytać. [*]

Trochę mnie wkurza, że w prawie całej Europie ogranicza się wolność ludzi, na rzecz bezpieczeństwa. Przecież jak wiadomo uczymy się na błędach. Więc dlaczego ograniczają nam prawo do nauki i rozwoju?

Dziwne jest to, że ludzie nie mogą opisać siebie neutralnie.
Możemy pokazać siebie w złym świetle - wtedy nasz opis przedstawia nas jako osobę złą
Możemy powiedzieć, że jesteśmy neutralni. Z tym, że ludzie uważają neutralność za rzecz dobrą. w takim wypadku opis pokazuje nas jako osobę dobrą.
I oczywiście kiedy przedstawiamy siebie jako dobrą osobę to to samo robi opis.

To chyba da się podpiąć pod każdy przejaw neutralności; jeżeli coś jest neutralne, to dla ludzi z automatu jest dobre. Czasami nawet neutralność jest lepsza niż dobro. W takim wypadku im mniej dobra typ lepiej. Oczywiście do granicy jaką prawdopodobnie jest krzywa Laffera. To w końcu co jest lepsze; dobro czy neutralność?
Ja jednak zostanę przy dobrze, bo widzę więcej dobra w dobrze niż w neutralności.

Ale mnie ten system edukacji wkurza. Uczymy się tego samego, czego nasi rodzice; kto wie może nawet dziadkowie uczyli się kilka dekad temu. Przy dzisiejszym postępie nauki w tym czasie kilku lub kilkunastokrotnie urosła nasza wiedza na tematy takie jak fizyka, czy biologia. A czas jaki się tam spędza, próbując zapamiętać informacje, które ma się cały czas pod ręką to można byłoby zużyć w znacznie efektywniejszy sposób.

"I wciąż żyję myślą że rzec mi będzie dane
Och! To rzeczywiście niesłychane"... Taaa; często tego doświadczam. Coraz mniej rzeczy na tym świecie jest w stanie nas zdziwić. Wyobraźcie sobie reakcje ludzi, którzy kupili samochód 100 lat temu. Wtedy każdy się tym cieszył; wręcz zachwycał, a dzisiaj powiemy "o, fajnie". Za w następnym millenium; kiedy skolonizujemy jakąś planetę to będziemy się zastanawiać, która to już w tym roku.
U mnie nie jest lepiej. Sam wyobrażam sobie różne trudne sytuacje, w których większość ludzi by się załamała i później dziwie się, że nie da się mnie złamać. Po prostu jestem przyzwyczajony do trudności, nawet tych których nigdy fizycznie nie doświadczyłem... Zdecydowanie za szybko się na wszystko uodparniamy.

Ten świat poszedł w dziwną stronę. Brakuje nam bohaterów - ludzi, którzy mogli by się poświęcić, za swoje przekonania lub za dobro innych. Jeżeli dalej pójdziemy tą drogą to życie na Ziemi przestanie być życiem, a stanie się byciem. Jak cokolwiek może być ciekawe, jeżeli jedyne czego chcemy to zachować się przy życiu? Mam nadzieję, że kiedyś wrócą czasy, w których człowiek potrafiący ryzykować będzie uznawany za normalnego.

Jesteśmy jednym gatunkiem - człowiekiem. Ewolucja uczyniła z nas istoty, które powinny sobie pomagać; nie bez powodu umiemy okazywać swoje emocje w widoczny dla każdego sposób. Za to my postanowiliśmy oddzielać się od społeczeństwa i żyć w samotności. Raczej nie powinniśmy sprzeciwiać się naturze.

====================================================================================

13.
*Twoja ulubiona herbata?
-No zielona z mango, to oczywiste. Nie wiem, dlaczego tak wielu z was o tym zapomina.

*Ile herbat wypijasz dziennie?
-Wszystkie, czyli 3 do 5 litrów dziennie

*Poje**ło cie coś?
-Tak

*Jak często zmieniasz avatary?
-Bardzo często, tylko jak jest jakieś wydarzenie np. boże narodzenie, czy halłin to mam stały

=================================================================================
14. Oczywiście nie wszystkie, bo nie da się ich wszystkich zapisać.
Baron narkotykowy, Cesarz herbat, Pan zła i dobra,
Dowódca 4000 armii połączonych sił istot wszystkich domen,
Wszechwybraniec chaosu, Powierzyciel kamieni nieskończoności,
wszechocean mądrości, najcnotliwszy, Władca wszystkich władców,
najświętszy, książę pomorza, kaszub, Szczecina, Wenden, Estonii, Skanii, Liwonii, Bremy,
Verden, Kleve, Bergu, Współtwórca szachów, założyciel żydowkiego lobby w USA,
Eksterminator wszechświatów, wszechobecny, wszechwiedzący i wszechmocny,
Pan mazowsza, śląska, bieszczad, sam wiesz Kto, Wielki Car liczb, Postrach mandarynek,
Potężny Wpi***alacz cytrusów, Pochłaniacz naparów herbacianych, Herbatopijca, Mieszko I Zaparzony,
Citrus slayer, Yerbahunter, Senpai Karigane-san

=================================================================================

15.

"konstytucja jest jak gałązka, można ją łamać"

"Cejrowski to jedyna mądra osoba w Polsce"

"Tak w sumie to lubie herbatki"


=================================================================================
16.

2018/12/03
Reforma opisu z okazji 9998 zielonych

2018/12/14
NWM co, ale coś dodawałem jak miałem bana

2018/12/15
Karigane-san odwiedziła jeja i automatycznie została wpisana na listę lubianych jako zielona z mango

2018/12/19
team kij!

2018/12/25
Dodałem kilka zespołów
==================================================================================

17. Jakby co, to z czasem coś dopiszę. Joł*1 Szantażowała mnie

Rozwiń opis

Zwiń opis

Doświadczenie:
13

poziom
doświadczenia

357

punktów

Odznaki:
Odznaka ŁowcaPoziom odznaki

Łowca

Ile punktów doświadczenia uda Ci się uzbierać w ciągu miesiąca?

Odznaka BywalecPoziom odznaki

Bywalec

Czy uda Ci się logować każdego dnia?

Odznaka SelekcjonerPoziom odznaki

Selekcjoner

Za każdą ocenę nowego materiału w poczekalni zdobywasz punkt. Punkt przyznajemy za ocenienie materiału dodanego mniej niż 2 godziny przed oddaniem głosu.

Odznaka OceniaczPoziom odznaki

Oceniacz

Za ocenienie jednego dnia gry (lub ubieranki), obrazka i dowcipu.

Odznaka konto bez ograniczeńPoziom odznaki

Konto bez ograniczeń

Odznaka przyznawana za zweryfikowany adres email, za możliwość dodawania materiałów oraz za możliwość pisania komentarzy bez ograniczeń.

Odznaka Jejowy zombiePoziom odznaki

Jejowy zombie

Odznaka za nocną aktywność na Jeja.pl.

Odznaka StrzałkowiczPoziom odznaki

Strzałkowicz

Twoje komentarze zdobyły dużo poparć? To świetnie! Odznaka w nagrodę!

Odznaka Miłośnik zwierzątPoziom odznaki

Miłośnik zwierząt

Odznaka za ocenianie nowych materiałów ze zwierzętami, które trafiły na główną.

Odznaka Miłośnik dowcipówPoziom odznaki

Miłośnik dowcipów

Odznaka dla osób, które otrzymują dowcipy na e-mail.

Odznaka DociekliwyPoziom odznaki

Dociekliwy

Odznaka dla dociekliwych osób przyznawana za... Dociekliwi na pewno do tego dojdą!

Odznaka Czujne OkoPoziom odznaki

Czujne Oko

Odznaka przyznawana osobom, które zgłosiły istotny problem na Jeja.pl

informacje o odznakach
Komentarze
użytkownika poparto:
13362
razy
Memów i obrazków:
2
w aktywnych
Farmerama
873

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Komentarze

Odśwież
Avatar MrCC4

12 stycznia, 23:10

Parkuję naszą głową Lenina z brązu pod losowymi profilami a wasz był najbliżej

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (9)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (9)
Avatar MrCC4

12 stycznia, 23:35

@JaToTen: a to dobrze bo dostaję jedną na 100 gram co miesiąc od siedmiu lat to trochę ich mam

Avatar JaToTen

Edytowano - 12 stycznia, 23:36

@MrCC4: No to trochę tutaj ta głowa postoi. Jak skończy się odstawa, to się upomnę

Avatar Lucyfix

2 stycznia, 20:46

Smacznego :D

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (13)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (13)
Avatar JaToTen

5 stycznia, 04:37

@Lucyfix: Nie nie. To jest małe "L", czyli Ltazarniej.
Częścią wspólną imion: Bartek i Baltazar jest "Ba", więc skoro Bartek nie ma członu "ltazar", a Baltazar jak najbardziej ma, to ten drugi jest ltazarniejszy

Avatar Lucyfix

12 stycznia, 19:17

@JaToTen: Aaaaa

Avatar Parapet

9 stycznia, 23:43

Real

Avatar JaToTen

9 stycznia, 23:44

@Parapet: ez

Avatar McMocarz

8 stycznia, 00:42

Real

Avatar JaToTen

8 stycznia, 00:43

@McMocarz: ez

Avatar Kobza

6 stycznia, 01:00

O, widzę, że jesteś monarchistą, miło, bo ja podobnie. Ciekawi mnie jednak kogo najchętniej wiedziałbyś na naszym tronie?
Wettyna, Czartoryskiego, Sanguszkę, Zamoyskiego, Koburga, Bonapartego, Sabauda, Burbona, Wałęsę czy kogoś innego? (to są kandydatury o których ja słyszałem)

Avatar JaToTen

6 stycznia, 19:20

@Kobza: Napisałem gdzieś w opisie, że jestem monarchistą? Nie pomyliłeś przypadkiem minarchizmu z monarchizmem? Bardziej od władzy monarszej preferuję arystokracje, ale wciąż uważam monarchię za lepszą od demokracji. Kogo najchętniej widziałbym na tronie? Każdy najchętniej ogłosiłby królem samego siebie, bo ma poglądy najbardziej odpowiadające mu, więc odpowiem raczej na to, kto na tym tronie winien zasiadać. Jak dla mnie, to poprzez konstytucję 3 maja ktoś z rodu Wettynów.

Avatar Kobza

6 stycznia, 19:37

@JaToTen: Owszem wziąłem minarchizm za literówkę w monarchizmie, nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje

Avatar JaToTen

6 stycznia, 19:47

@Kobza: Jak najbardziej istnieje i bardzo ładnie współgra z kapitalizmem

Avatar Burger2004_09

6 stycznia, 14:51

Melisa z lukrecją? Coś takiego naprawdę istnieje i da się wypić?

Avatar JaToTen

6 stycznia, 19:24

@Burger2004_09: Niestety istnieje i oczywiście, że da się wypić. Tak samo, jak da się wypić cyjanek potasu - uda się, ale z rożnymi skutkami.

Avatar McMocarz

4 stycznia, 14:45

Jak tam się żyje na tym Szczcinku?

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (10)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (10)
Avatar JaToTen

4 stycznia, 15:53

@McMocarz: No, tak się lepiej czyta dla mnie "CZ" po "SZ" i jeszcze "C"

Avatar McMocarz

4 stycznia, 15:59

@JaToTen: świetnie

Avatar JaToTen

1 stycznia, 00:48

Szczęśliwego nowego roku tak btw wszystkim

Avatar niemamnietu

2 stycznia, 01:29

@JaToTen: Wszystkiego wzajemnego i żeby ci się kij nie złamał za szybko.

Avatar JaToTen

2 stycznia, 01:31

@niemamnietu: I żeby Ci łańcuch nje zerdzewiał

Avatar niemamnietu

2 stycznia, 01:33

@JaToTen: ...bo jak za szybko stracisz kij to nie będzie zabawy.

Avatar cristofer6

Edytowano - 1 stycznia, 00:32

Dzięki, że chociaż mnie dodałeś do listy lubianych użytkowników / herbaty białe i pu-erh

Avatar JaToTen

1 stycznia, 00:45

@cristofer6: Nie ma za co, zasłużyłeś na to, żeby się tam pojawić

Avatar Mordekk01

31 grudnia 2018, 22:50

Sieeema mordo, dawno nie gadaliśmy, co słychać? BTW miło się czyta opis, ale powiem szczerze że ciągnie się jak tasiemiec xd

Avatar JaToTen

31 grudnia 2018, 22:55

@Mordekk01: O siemaneczko! Widzę, że wróciłeś z banicji. Za co ona w ogóle była?

Avatar Mordekk01

31 grudnia 2018, 22:57

@JaToTen: Za propagowanie nienawiści wobec pewnego użytkownika

Avatar JaToTen

31 grudnia 2018, 23:02

@Mordekk01: Co za frajerska władza nie pozwala tępić lewaków.

(jak to czytasz Panie Adminie, to wcale nie jesteś Pan frajer, tylko tak żartuję wiesz)

Avatar luk7890

31 grudnia 2018, 22:31

Przeczytałem cały opis... łał...

Avatar JaToTen

31 grudnia 2018, 22:34

@luk7890: Musiałem go nieco wydłużyć, bo się do tego zobowiązałem. Jak chcesz znaleźć pierwszą jego wersję, zupełnie odmienną od obecnej, to musisz udać się na wędrówkę do komentarzy po tym właśnie profilem.

Avatar luk7890

31 grudnia 2018, 22:37

@JaToTen: Kurde, to pewnie zadanie na jakiś wieczór. Mi długo zajęło wymyślanie mojego opisu... ale twój jest tak obszerny. Podziwiam, że Ci się tyle chciało pisać i wymyślać.

Avatar JaToTen

31 grudnia 2018, 22:43

@luk7890: Jak tak teraz patrzę to sam się sobie dziwię. Dzięki za słowa uznania.

Avatar samex

31 grudnia 2018, 20:56

Aktywowano Ciekawostkę Tygodniową:
Dziś mój drogi Towarzyszu dowiesz się o szczególnym odłamie Chrześcijaństwa. Jego symbole to Dredy, Marihuana oraz Ostatni Cesarz Abbisynii oraz pochodzi z Jamajki. Wiara ta nazywa się Ruch Rastafarian. Choć latwiej nazwać byłoby to rastafarianizmem nigdy nie należy używać tego sformułowania gdyż izmy są zabronione gdyż Rastafarianie wierzą że te izmy dzielą Chrześcijan.

Rastafarianie stworzyli swą religię w Brytyjskiej kolonii na karaibach, wyspie Jamajce. Ruch Rastafari zapożyczył wiele poglądóe od Czarnego Nacjonalisty Marcusa Garveya który nidgdy się z nimi nie utożsamiał warto podkreślić. Rastafarianie wierzyli że oni są następcami syna Króla Izraela Salomona Menelika I pierwszego władcy Etiopii. Rastafarianie wierzą że Bóg objawił się w formie pacyfistyczbego Cesarza Etiopii Haile sellasie I. On został uznany za wcielenie Jezusa! Ten nigdy tego nie zanegował ale próbował ich nawrócić do kościoła etiopskiego. Najbardziej znanym Rastafarianinem o którym słyszałeś zapewne jest Bob Marley! Najpopularniejszy twórca Regge spopularyzował tą religię w latach 70 XX wieku. Dredy oraz Marihuana również mają znaczenie. Według religii Rastafarian Marihuana służy jako świętę ziele rozumiana ona jest jako sakrament a zapożyczona została od Hindusów, Dredy zaś ze starej Tradycji Hebrajskiej. Rastafarianie oznacza w amharskim oznacza szanowany oraz straszliwy.

Avatar JaToTen

31 grudnia 2018, 21:02

@samex: Kiedyś dużo słuchałem reggae i z tego powodu interesowałem się także tym ruchem i stąd już o nich wiem. Ale i tak dziękuję za ciekawostkę bo nie wiedziałem o tym, skąd wzięła się noszenia dredów!
Zapłatę już uiszczono.

Avatar samex

31 grudnia 2018, 21:04

@JaToTen: Dziękuję i kłaniam się! Następna ciekawostka z czego ma być?

Avatar JaToTen

Edytowano - 31 grudnia 2018, 21:07

@samex: Prosiłbym o coś z obszaru Indii, może tamtejszej kultury.

Avatar samex

31 grudnia 2018, 21:09

@JaToTen: Niechaj będą Indie!!!

Avatar Kobza

31 grudnia 2018, 01:11

,,Interesuje się mitologią Słowian, dużo o tym wiem. Studiowałem staropolszczyznę i starosłowiańszczyznę"
Bardzo fajnie, też się trochę interesowałem. Ale studiowałeś? Ty? W wieku 15 lat?
Ale ma a propos tego pewne pytanie.
Otóż spotkałem się ze zdaniem, że kaszubski jest bardziej staropolski od języka polskiego. Czy jako znawca potwierdzasz to? Czy wiesz chociaż trochę o Kaszebiźnie?

Avatar JaToTen

31 grudnia 2018, 16:54

@Kobza: Jednym ze znaczeń słowa "studiować" jest <zapoznawać się z czymś, przyglądając się czemuś uważnie lub czytając coś> więc jak najbardziej mogę to robić.
Nie jestem jakimś wybitnym ekspertem, dlatego moją wypowiedź proszę traktować nie jako oficjalne stanowisko naukowe, a raczej jak opinię osoby, interesującej się tym tematem. Czy mam jakieś pojęcie o Kaszebiźnie - mam, ale minimalne, nadające się do porównań do innych języków, niewystarczające do udzielenia obszerniejszej wypowiedzi, ale:
Na pewno kaszubski zachował lepiej zachował swoją oryginalną formę niż polski i dlatego według mnie trzeba by na początek popatrzeć na same podstawy, czyli jak oryginalny polski i kaszubski były do siebie podobne. Ale z tym nie ma problemu, bo niektórzy nawet kaszubski nazywają gwarą polską, a nie oddzielnym językiem więc z pewnością są, zresztą oba pochodzą z grupy języków lechicko-wschodnich. Jednak język kaszubski został na przestrzeni wieków upodobniony do austriackiego, oraz innych języków germańskich i to akurat sprawiło że oddalił się od polskiego, ale głównie w piśmiennictwie. Mowa za to zmieniła się w nieznacznym stopniu i obecna jej forma jest podobna do języka staropolskiego, ale moja aktualna wiedza o języku kaszubskim jest zbyt skąpa, abym mógł jednoznacznie stwierdzić, co jest do staropolskiego bardziej podobne. Obecnie mogę tylko powiedzieć, że oba są doń podobne pod różnymi względami i trudno jest mi określić, który bardziej.

Avatar Lucyfix

29 grudnia 2018, 18:44

hah

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (10)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (10)
Avatar JaToTen

29 grudnia 2018, 19:27

@Lucyfix: Bo jeja nie lubi dużych rozdzielczości
Marilyn Monroe (y)

Avatar Lucyfix

29 grudnia 2018, 19:29

@JaToTen: Dzięki przydatne zapamiętam na przyszłość

Avatar wskii2

23 grudnia 2018, 18:13

kredki

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (14)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (14)
Avatar wskii2

29 grudnia 2018, 16:43

Avatar Dolores_Umbridge

29 grudnia 2018, 18:30

@wskii2: akceptuję ofertę

Avatar Muffinka17

28 grudnia 2018, 16:56

Dopisz sobie jeszcze do określeń że jesteś Senpaiem Karigane xD

Avatar JaToTen

28 grudnia 2018, 17:07

@Muffinka17: *taktyczna aktualizacja opisu* zrobioned

Avatar Misieeek04

27 grudnia 2018, 02:23

Mam takie pytanie

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar Misieeek04

27 grudnia 2018, 02:41

@JaToTen: bo podobno swrwery padły, a u nas na serwie napewno

Avatar JaToTen

27 grudnia 2018, 02:43

@Misieeek04: No jak mówię, u mnie wszystko działa poprawnie

Avatar Misieeek04

3 grudnia 2018, 17:12

1. Masz forze jeszcze?
2. Śmieszne, bo mocek cię nie lubi
3. Kliłem i nie ma darmowych aut

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar Misieeek04

27 grudnia 2018, 01:22

@JaToTen: ciągle nie ma darmowych aut

Avatar JaToTen

27 grudnia 2018, 01:29

@Misieeek04: Do sekretarki proszę kierować wszelkie skargi i zażalenia

Avatar Karigane

15 grudnia 2018, 22:11

Cześć, słyszałam że lubisz herbatę OwO

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (27)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (27)
Avatar antekk5

25 grudnia 2018, 22:27

@JaToTen: wizualizacja niczym u jakóbiaka

Avatar JaToTen

25 grudnia 2018, 22:29

@antekk5: Tak, tylko ta będzie u Mieszka Kin von Nandelstädta

Avatar JaToTen

19 grudnia 2018, 13:49

A Ty? Za którą stroną się opowiesz?

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (82)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (82)
Avatar niemamnietu

24 grudnia 2018, 20:53

@JaToTen: Żeby droga miała sens. Wszystko co dobre w życiu przychodzi z trudem.

Avatar JaToTen

24 grudnia 2018, 20:57

@niemamnietu: Yyy nie?

Avatar Julian_

22 grudnia 2018, 16:57

Wybieram gitar. #teamgitar

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (5)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (5)
Avatar Julian_

22 grudnia 2018, 20:00

@JaToTen: Spoko, jak czas minie to mi powiedz ok?

Avatar JaToTen

22 grudnia 2018, 20:07

@Julian_: spoko

Avatar Kosa_W_Nosa

16 grudnia 2018, 10:57

Zmień papiery na niedzielę :3
(PS. Artystą nie jestem XD)

Avatar JaToTen

16 grudnia 2018, 15:32

@Kosa_W_Nosa: Ale ładny człek, znaczy ale ładne wykonanie człeka

Avatar Kosa_W_Nosa

16 grudnia 2018, 15:34

@JaToTen: Nie wyszło za podobnie XD

Avatar JaToTen

16 grudnia 2018, 15:41

@Kosa_W_Nosa: Oj tam trudno; podobnie, niepodobnie, wielka różnica

Avatar Richyard

15 grudnia 2018, 20:38

Polecam tego użytkownika!

Avatar JaToTen

15 grudnia 2018, 20:57

@Richyard: Też siebie polecam

Avatar theCPCK

8 grudnia 2018, 11:38

Już wiem czemu nie lubisz EWIPS

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (5)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (5)
Avatar theCPCK

14 grudnia 2018, 18:38

@JaToTen: tego się nie spodziewałem

Avatar JaToTen

14 grudnia 2018, 18:40

@theCPCK: TOP 10 anime plot twist

Avatar samex

5 grudnia 2018, 10:10

Oj! Słyszałem że dostałeś bana więc składam życzenia powrotu do nas w jak najlepszym humorze oraz stanie!

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar krychaxu

14 grudnia 2018, 15:44

@JaToTen: Jako spam?

Avatar JaToTen

14 grudnia 2018, 17:04

@krychaxu: yup

Avatar FoxyThePirateFox3

6 grudnia 2018, 21:07

Już chciałam pisać co to te ban ban ban na avku
Patrzę na opis
Aha

Avatar JaToTen

14 grudnia 2018, 12:18

@FoxyThePirateFox3: No tak wyszło, ale już powróciłem

Avatar FoxyThePirateFox3

14 grudnia 2018, 14:23

@JaToTen: Jej!

Avatar Kosa_W_Nosa

6 grudnia 2018, 20:49

Co do grzyba :< Ban nie miał być do 8?

TOWARZYSZU BRAK TU CIEBIE :C

Avatar JaToTen

14 grudnia 2018, 12:19

@Kosa_W_Nosa: Tak mi się przedłużyło za używanie multika xD
i już mnie nie brak

Avatar Kosa_W_Nosa

14 grudnia 2018, 13:43

@JaToTen: W końcu! Witaj spowrotem :3

Avatar Man_in_the_Mirror

10 grudnia 2018, 21:34

Tak w ramach rewanżu teraz ja pojawiam się na twoim profilu. Staraj sie unikać banów, heh

Avatar JaToTen

14 grudnia 2018, 12:17

@Man_in_the_Mirror: Zapamiętam

Avatar theCPCK

5 grudnia 2018, 14:28

To ty jakiś czas temu wstawiłes nagranie jak wkładasz 3 pomarańcze do ust na raz?

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar theCPCK

5 grudnia 2018, 16:30

@JaToTenToTam: przynajmniej zrównanie lub umrę próbując

Avatar JaToTenToTam

5 grudnia 2018, 16:36

@theCPCK: No to, żeby ta śmierć była chociaż bezbolesna Ci życzę.

Avatar szalonememe

5 grudnia 2018, 11:44

Jako jejzus korwin usuwam ci twoją banicje w imie je**nia lewaków

Avatar JaToTenToTam

5 grudnia 2018, 15:35

@szalonememe: Połowicznie wyszło

Avatar SongMan

4 grudnia 2018, 23:41

Jak robić linki na profilu?

Avatar JaToTen

4 grudnia 2018, 23:42

@SongMan: [url=LINK DO PROFILU]COŚ CO MA BYĆ ODNOŚNIKIEM[/url]

Avatar SongMan

4 grudnia 2018, 23:59

@JaToTen: ok

Avatar gotigwolf

4 grudnia 2018, 23:47

Mam do cb kilka pytań to czy na privie jeśli można ;3 ?

Avatar JaToTen

Edytowano - 4 grudnia 2018, 23:48

@gotigwolf: Of course, że można. Lepiej na priv, bo tutaj już trudno się połapać co gdzie jest xD

Avatar gotigwolf

Edytowano - 4 grudnia 2018, 23:50

@JaToTen: oglądasz Baniaka so, jesteś graczem papierowych rpgów jaki system preferujesz ? u edytowanko nie fajno ;<

Avatar JaToTen

4 grudnia 2018, 23:51

@gotigwolf: To może być tutaj w sumie xD
Ale nie, oglądam, ale nie gram.

Avatar krychaxu

3 grudnia 2018, 20:00

Łoszukoniec jeden, ja klikam a samochodów i goroących mamuśek ani widu ani słychu

Avatar JaToTen

3 grudnia 2018, 20:06

@krychaxu: Wszelkie zażalenia proszę zgłaszać do mojej sekretarki

Avatar Filizaneczkaherbaty

4 grudnia 2018, 22:48

@JaToTen: jakiej sekretarki?

Avatar JaToTen

4 grudnia 2018, 22:51

@Filizaneczkaherbaty: 2 wers opisu

Avatar Filizaneczkaherbaty

4 grudnia 2018, 22:52

@JaToTen: ok

Avatar Muffinka17

4 grudnia 2018, 16:00

Jesteś famem
Czuję się trochę dziwnie ze świadomością że pamiętam kiedy wrzucałeś pierwsze herbaty a teraz jesteś bardziej rozpoznawalny niż ja
Nie żeby mi to przeszkadzało, życzę Ci jak najlepiej ^^

Avatar JaToTen

4 grudnia 2018, 16:52

@Muffinka17: Chyba mnie ludzie za bardzo polubili.
I wzajemnie

Avatar szalonememe

3 grudnia 2018, 21:10

Widzę że zasugerowałeś się moimi radami podczas pisania opisu

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (9)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (9)
Avatar szalonememe

3 grudnia 2018, 21:54

@JaToTen: "temu będzie dane kto ma na to wyje**ne" a ja mówię "miej wyje**ne a będzie ci dane"

Avatar JaToTen

3 grudnia 2018, 21:57

@szalonememe: Go Kabanos - moja piosenka

Avatar LostInSpace

3 grudnia 2018, 18:29

Psst dziś mamy już 03.12.

Avatar JaToTen

3 grudnia 2018, 18:32

@LostInSpace: A no tak. Dzięks, tak to już jest, jak się coś pisze przez więcej niż jeden dzień.

Avatar LostInSpace

3 grudnia 2018, 18:36

@JaToTen: spoko

Avatar LemurRak

3 grudnia 2018, 16:55

a gdzie ja w herbatach ty ch*ju niemy... znaczy kolego najdroższy

Avatar JaToTen

3 grudnia 2018, 16:56

@LemurRak: Zaraz dopiszę

Avatar LemurRak

3 grudnia 2018, 16:57

@JaToTen: <3
tylko nie na samym dole mam nadzieje

Avatar JaToTen

3 grudnia 2018, 17:00

@LemurRak: Ja ja, naturlisch. Już jesteś

Avatar LemurRak

3 grudnia 2018, 17:01

@JaToTen: oh dziękuje jakże przemiły użytkowniku tej strony

Avatar Karav

3 grudnia 2018, 15:50

Ale masz rozpie**ol w tych komentarzach xD

Avatar JaToTen

3 grudnia 2018, 15:54

@Karav: No tak troszku, ale to jest artystyczny rozpiźdiec.

Avatar McMocarz

2 grudnia 2018, 23:27

XDDDDDDD

Avatar Muffinka17

2 grudnia 2018, 20:07

Czemu EWIPS jest pod numerem 5 i 13?

Avatar JaToTen

2 grudnia 2018, 20:08

@Muffinka17: Tam niżej Mareczkowi wyjaśniłem.

Avatar Muffinka17

2 grudnia 2018, 20:11

@JaToTen: rzeczywiście, nie czytałam wcześniej komentarzy

Avatar JaToTen

2 grudnia 2018, 20:14

@Muffinka17: spox

Sprawdź czy masz wymagane wtyczki, a następnie opisz dokładnie problem najlepiej ilustrując go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Najnowsze zdjęcia JaToTen

Szukaj osoby