Profil użytkownika Kejdzej

Avatar Kejdzej
Login:
Kejdzej
Strona www:
Data urodzenia:
1996-11-27
Kilka słów o sobie:
K O S M I C Z N Y P O D R Ó Ż N I K

W końcu wydałem własną książkę Sci-fi.
Wszystkie informacje i możliwość zakupu tutaj: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4810394/kosmiczny-podroznik

Pojawiła się już pierwsza recenzja mojej powieści:

Kosmos. Ostateczna granica.
Niemal każde znane mi Sci-Fi, którego akcja rozgrywa się w kosmosie w jakiś sposób „rozprawia się” z prędkością światła. W „Star Treku” mamy napęd Warp, który generuje zagęszczenie czasoprzestrzeni przed statkiem i tuż za nim – dzięki czemu „Enterprise” pokonuje olbrzymie odległości w nadświetlnym tempie. W „Gwiezdnych Wojnach” również zupełnie nie przejmują się takimi pierdołami jak prędkość światła, tylko wlatują w hiperprzestrzeń i pokonują w błyskawicznym tempie kolejne parseki. Popularnym motywem są również „Wormholes”, czyli tunele czasoprzestrzenne, które torują sobie drogę przez dodatkowe wymiary, skracając o lata świetlne drogę między punktem A i punktem B. No bo jakże inaczej wyobrazić sobie kolonizację kosmosu, w którym kilkaset lat świetlnych to tycieńki kawałeczek wszechświata? Loty miałyby trwać całe wieki? Każde kosmiczne Sci-Fi mieć sposób, aby pokonać takie odległości o wiele, wiele szybciej.
Niniejsza książka bazuje na dość rzadko stosowanej koncepcji: podróże międzygwiezdne ograniczone są nieprzekraczalną prędkością światła – ale dylatacja czasu pozwala przeżyć trwający wiele tysięcy lat lot jako kilka dni, tygodni czy miesięcy. Wprawdzie w ciągu lotu świat się zmieni – ale podróżnik pozostanie tak samo młody jak podczas startu.
Powieść jest próbą odpowiedzi na pytanie, jak mogłyby wyglądać kosmiczne podróże – oraz jakie wiązałyby się z nimi problemy. Nie jest to pomysł zupełnie nowy – chociażby Orton Scott Card w swojej „Grze Endera” (i w następnych książkach z serii) w podobny sposób umożliwia bohaterom podróże od gwiazdy do gwiazdy. Jednak nawet on stworzył „Ansible”, które umożliwiały natychmiastową komunikację między odległymi światami, dzięki czemu kolonie pozostają w stałym kontakcie – a w późniejszych książkach nawet i ludzie są w stanie przesłać się na obce planety za pośrednictwem Ansibli.
W „Kosmicznym podróżniku” trudno pozbyć się wrażenia pewnej izolacji. Niby podróż między gwiazdami jest możliwa, odbywa się z pewną regularnością – ale jednocześnie podróżnicy nie są ambasadorami czy znaczącymi osobistościami – tylko swego rodzaju ciekawostką. Tym co różni też „Kosmicznego podróżnika” od wspomnianej serii Carda jest skala upływu czasu. Loty nie trwają zwykle kilku czy kilkudziesięciu lat, ale setki, tysiące, dziesiątki tysięcy. Wsiadasz w rakietę, lecisz (jak ci się wydaje) kilka miesięcy – i wysiadasz w zupełnie nowej rzeczywistości, niemożliwej do przewidzenia. I mimo to znajdują się wariaci podejmujący się trwającej tysiąclecia drogi.
„Kosmiczny podróżnik” kojarzy mi się trochę z opowiadaniami Stanisława Lema, zwłaszcza „Dziennikami gwiazdowymi” – i stylem, i treścią. Autor nie tworzy ludzi przyszłości, ale stawia współcześnie żyjących w świecie nieosiągalnych dziś technologii – i patrzy jak sobie z tym radzą i jak się zachowują. Nie skupia się na naukowych czy pseudonaukowych teoriach czy technologicznych szczegółach podróży – ale zupełnie przyziemnych, psychologicznych aspektach. Szczególnie dużo uwagi poświęca… nudzie, wlekącym się miesiącom międzygwiezdnego lotu, który jakoś trzeba spożytkować i nie zanudzić się przy tym na śmierć.
O fabule trudno napisać coś więcej i nie zdradzić zbyt wiele – to dość krótka książka. Starczy rzec, że jest dość prostoliniowa – główny bohater wcześnie stawia sobie za cel dotrzeć do (skądinąd nam znanej) planety Ziemia. A że od początku ery lotów międzygwiezdnych minęło już kilkadziesiąt tysięcy lat, to i odnalezienie rodzimego globu obfituje w różne przygody i komplikacje – choć trudno nie odnieść wrażenia, że bohater poszukuje globu… z nudów. Bo i jakiś pretekst i do swoich podróży był mu potrzebny, więc i cel sobie znalazł. Niemniej, jest konsekwentny w jego realizacji aż do ostatnich kartek.
Książka nafaszerowana jest aluzjami do internetowej subkultury – nie każdy je zrozumie, nie każdemu będzie się to podobało – ale ludzie przeglądający regularnie kwejka/tablicę facebooka/demotywatory/9gaga etc. powinni parę razy uśmiechnąć się dostrzegając kolejne aluzje.
Temu dziełu brakuje jakiejś większej głębi, jednak czyta się ją leciutko od początku do (zupełnie zaskakującego) zakończenia, kiedy tej głębi faktycznie nieoczekiwanie nabiera. Osobiście budziło we mnie ambiwalentne uczucia – ale nie mogę mu odmówić oryginalności.
Jeśli zaś chodzi o styl… Gdyby „Kosmiczny podróżnik” był jedzeniem, zostałby paczką słonych orzeszków ziemnych. Nie jest to wielka uczta, nic szczególnie wyszukanego – ot, bierzesz, wcinasz, wcinasz – ale nie możesz przestać, aż miska nie pokaże dna. Wciąga się gładko i bez niestrawności. W połączeniu z długością książki (czy też „krótkością” – to ledwie 90 stron) styl czyni ją całkiem dobrą propozycją do połknięcia w jeden wieczór – co też osobiście uczyniłem.
I polecam.

Rozwiń opis

Zwiń opis

Doświadczenie:
29

poziom
doświadczenia

2876

punktów

Odznaki:
Odznaka ŁowcaPoziom odznaki

Łowca

Ile punktów doświadczenia uda Ci się uzbierać w ciągu miesiąca?

Odznaka KoneserPoziom odznaki

Koneser

Za każdy materiał, który osiągnął popularność w ciągu miesiąca otrzymujesz punkt.

Odznaka BywalecPoziom odznaki

Bywalec

Czy uda Ci się logować każdego dnia?

Odznaka SelekcjonerPoziom odznaki

Selekcjoner

Za każdą ocenę nowego materiału w poczekalni zdobywasz punkt. Punkt przyznajemy za ocenienie materiału dodanego mniej niż 2 godziny przed oddaniem głosu.

Odznaka OceniaczPoziom odznaki

Oceniacz

Za ocenienie jednego dnia gry (lub ubieranki), obrazka i dowcipu.

Odznaka konto bez ograniczeńPoziom odznaki

Konto bez ograniczeń

Odznaka przyznawana za zweryfikowany adres email, za możliwość dodawania materiałów oraz za możliwość pisania komentarzy bez ograniczeń.

Odznaka Jejowy zombiePoziom odznaki

Jejowy zombie

Odznaka za nocną aktywność na Jeja.pl.

Odznaka StrzałkowiczPoziom odznaki

Strzałkowicz

Twoje komentarze zdobyły dużo poparć? To świetnie! Odznaka w nagrodę!

Odznaka dostawca uśmiechówPoziom odznaki

Dostawca uśmiechów

Odznaka za uśmiechy, które zagościły na twarzach Jejowiczów i Jejowiczek. Technicznie rzecz ujmując za obrazki na głównej.

Odznaka Miłośnik zwierzątPoziom odznaki

Miłośnik zwierząt

Odznaka za ocenianie nowych materiałów ze zwierzętami, które trafiły na główną.

Odznaka Przykładny JejowiczPoziom odznaki

Przykładny Jejowicz

Odznaka za przykładną obecność na Jeja.pl

Odznaka DociekliwyPoziom odznaki

Dociekliwy

Odznaka dla dociekliwych osób przyznawana za... Dociekliwi na pewno do tego dojdą!

informacje o odznakach
Komentarze
użytkownika poparto:
50537
razy
Obrazków:
2063
w aktywnych
15
w poczekalni
Dowcipów:
34
w aktywnych
League of Angels 2

Komentarze (1215)

Zgłoś problem

Dodaj komentarz

Komentarze

Odśwież
Avatar Modziaczek

21 stycznia, 20:14

Witam

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (17)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (17)
Avatar Vrixone

dzisiaj, 08:14

@Modziaczek: ja żyję

Avatar Modziaczek

dzisiaj, 11:29

@Vrixone: O panie Vrixone dlaczego pana tak długo nie było

Avatar KwasAcetylosalicylowy
(Olek)

21 stycznia, 21:07

Hej, czytałem właśnie jaką opinię twojej książki na jakimś blogu, i stwierdziłem, że recenzję pisała osoba nie znająca pojęcia ,,mem internetowy''. I tak po zastanowieniu, gdyby nie to, że memy kocham i znam, to raczej nie zastanowiłbym się nad kupnem twojej książki. Autor(ka) recenzji krytykuje wulgaryzmy w twoim dziele, a dokładniej fragment z nawiązaniem do dobrze znanego mi mema ,,Choć słabiej i mniej celnie, trafiłem ją. Jęknęła głośno, próbowała kurczowo łapać oddech. Po policzkach spłynęły jej łzy. -Ku*wa, przepraszam! - wydusiłem z siebie, upuszczając katanę na podłogę. - Przeciąłem ci gardło.''

Avatar Kejdzej

21 stycznia, 21:36

@KwasAcetylosalicylowy: To było nawiązanie do mema, który dość szybko stał się martwy i zapomniany, ale gdy to pisałem był wszędzie. Mianowicie do iluzjonisty, któremu w telewizji śniadaniowej nie wyszła sztuczka z gwoździem.

Avatar Kubox123456

dzisiaj, 10:30

@KwasAcetylosalicylowy: ale cringe pie**ole

Avatar KwasAcetylosalicylowy
(Olek)

dzisiaj, 11:02

@Kejdzej: No przecież piszę, że wiem, iż jest to nawiązanie do mema.

Avatar Courtney
(Ania)

20 stycznia, 22:31

50000 strzałek kejdzej

Avatar Krzyniu
(Kacper)

21 stycznia, 09:18

@Courtney: 5/5 trafna opinia

Avatar Smakowy
(Kajtek)

20 stycznia, 21:31

smakowite naklejki

Avatar Kejdzej

20 stycznia, 21:47

@Smakowy: Jakie naklejki?

Avatar Smakowy
(Kajtek)

20 stycznia, 22:21

@Kejdzej: smakowite

Avatar Palauball
(Albert)

16 stycznia, 22:18

Czy papież zrobił coś złego?
A. Tak
B. Nie
C. Zależy który
D. A kremówką panu w ryj kiedyś ktoś przypie**olił?

Avatar Kejdzej

16 stycznia, 22:45

@Palauball: E. Jest możliwe

Avatar Palauball
(Albert)

16 stycznia, 22:50

@Kejdzej: Tak jak Pan Jezus powiedział

Avatar Krzyniu
(Kacper)

11 stycznia, 19:47

Miłego dnia wymarła istoto! :3

Avatar Kejdzej

11 stycznia, 22:35

@Krzyniu: Przecież jeszcze żyję

Avatar Krzyniu
(Kacper)

11 stycznia, 22:41

@Kejdzej: O. To nieźle.

Avatar German_Shepherd

5 stycznia, 17:05

Już niedługo 2137 memów na głównej

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (4)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (4)
Avatar Kejdzej

9 stycznia, 21:29

@Quro1: Uwziął się mocno na nas, Sullaf dostał bana za opis znowu i mówi, że usunie konto

Avatar Quro1

9 stycznia, 22:10

@Kejdzej: Kurna kiedyś to było.
Mogłeś sobie szkalować i admin miał na ciebie wyje**ne.
Teraz co jest? Ledwo 3 cenzopapy dodasz które nawet nie są mocno obraźliwe i dostajesz bana na 2 miesiące.
Tyle fajnych osób odeszło których nie miałem nawet okazji lepiej poznać i żeby było jeszcze "fajniej" to kolejna osoba chce odejść.

Avatar Eeevee
(Milena)

9 stycznia, 18:09

Dzień Dobry :>

Avatar Kejdzej

9 stycznia, 21:29

@Eeevee: Dobry wieczór :3

Avatar AquoZ32
(Kacper)

5 stycznia, 22:31

tfw zostajesz wyrzucony z grupy po czym nie jest tam ani ustawione potwierdzanie czlonkow, ani nie masz bana

to ty jestes tak przyje**ny czy ktorys z modow

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar Kejdzej

5 stycznia, 22:46

@AquoZ32: Takie informacje zdradzam tylko członkom grupy :v

Avatar AquoZ32
(Kacper)

5 stycznia, 22:47

@Kejdzej: kurr i just got gotted

Avatar WolfieTheGamer

4 stycznia, 19:15

*ja kiedy zobaczyłam ile masz memów na głównej*
HOLY SHIT!!!
*spada z krzesła*

Avatar Kejdzej

4 stycznia, 19:41

@WolfieTheGamer: W większości kradzione :v

Avatar MrCC4
(Antek)

2 stycznia, 18:34

TUNARAZIE SCIERNISKO ALE BEDZIE S A N F R A N C I S C O

Avatar Kejdzej

2 stycznia, 18:40

@MrCC4: Jak ja ich ku*wa nienawidzę

Avatar MrCC4
(Antek)

2 stycznia, 18:41

@Kejdzej: Oni POWRÓCĄ!
Trzeba się szykować na apokalipsę

Avatar MrocznyKorzuchZMleka

1 stycznia, 12:32

Dzień Dobry. Proszę o niezwłoczne usunięcie treści które są chronione prawami autorskimi zespołu Golec uOrkiestra na tym koncie Jeja. Nie podjęcie tych czynności będzie skutkowało skasowaniem w całości tego profilu. Pozdrawiamy. Dział prawny Golec Fabryka Sp. ZOO.

Avatar Kejdzej

1 stycznia, 12:38

@MrocznyKorzuchZMleka: Bracia Pie**olec, jak ja ich ku*wa nienawidzę!

Avatar MrocznyKorzuchZMleka

1 stycznia, 12:41

@Kejdzej: AFA GRA
MEMY TAŃCZĄ
ŚWIAT JEST DZIŚ
POMARAŃCZĄ

Avatar ZSRRBall

31 grudnia 2017, 19:11

Hej,psst. Chcesz kupić... kabanosa?

Avatar Kejdzej

Edytowano - 31 grudnia 2017, 19:53

@ZSRRBall: Nie, dostałem ostrego rozwolnienia akurat na sylwestra, boli mnie brzuch póki co nie chcę niczego jeść. Chyba nadejście nowego roku spędzę z wami.

Avatar ZSRRBall

Edytowano - 31 grudnia 2017, 21:04

@Kejdzej: Oh nie

Avatar MrEmce
(Kordian)

29 grudnia 2017, 13:34

Jestem zainteresowany wydaniem własnych książek, więc jeśli wolno, spytam:
Ile pieniędzy trafia do ciebie za jedną sprzedaną książkę?

Avatar Kejdzej

30 grudnia 2017, 12:08

@MrEmce: Odliczając koszt druku wychodzi coś koło 5zł.
Istnieją bardziej opłacalne przedsięwzięcia.

Avatar Quro1

12 grudnia 2017, 01:40

German_Shepherd prawdopodobnie dostanie permbana.
Śpieszmy się kochać bohaterów tej strony tak szybko odchodzą [*]

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (8)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (8)
Avatar Quro1

26 grudnia 2017, 15:56

Na szczęście admin nie jest na tyle brutalny i nie chce nas wyeliminować.

Avatar Kejdzej

26 grudnia 2017, 18:40

@German_Shepherd: Bohater wrócił! Admin ma jednak rozum i godność człowieka, rozumie, że jejowicze to gatunek zagrożony i nie można doprowadzić do ich wyginięcia. Tym bardziej, że się nie rozmnażają, wierni III aksjomatowi :V

Avatar Lolum
(Artur)

22 grudnia 2017, 18:52

.jezdjeK

Avatar Kejdzej

22 grudnia 2017, 21:33

@Lolum: ?oC

Avatar Lolum
(Artur)

23 grudnia 2017, 11:04

@Kejdzej: .mełasipan oklyt kaT

Avatar MrCC4
(Antek)

20 grudnia 2017, 19:52

Bracia Pier*olec pozdrawiają

Avatar
Konto usunięte

17 grudnia 2017, 22:29

Zapomniałeś wspomnieć, że prócz tej jednej recenzji Twojej książki w kilkusłowiotobiu, są jeszcze pozostałe dwie, należące do ciebie samego i kogoś z twojej rodziny? :P

A tak na serio: Nie obraziłbyś się jeśli kupiłbym sporą stertę egzemplarzy twojej książki i publicznie symbolicznie je podpalił? hehehehehe, między nami piromanami

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar
Konto usunięte

17 grudnia 2017, 23:04

@Kejdzej: Nie mam zamiaru niczego nagrywać, bo nie mam kamery. Ani nawet kanału na jutube na którym bym coś tworzył (!). I mam ciekawsze pomysły na wydanie pieniędzy niż kupowanie książek jejowiczów. Bez obrazy. Aczkolwiek, chętnie ci podeślę link do filmu na którym ktoś bezcześci dzieło twego życia

Avatar Kejdzej

17 grudnia 2017, 23:06

Wątpię, by ktokolwiek taki nakręcił.

Avatar czarekdoge100
(Czarek)

16 grudnia 2017, 17:21

dzię dobry, mam pytanie

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (9)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (9)
Avatar Kejdzej

16 grudnia 2017, 19:30

@czarekdoge100: Może wejdzie nawet Fallout 3

Avatar czarekdoge100
(Czarek)

16 grudnia 2017, 19:33

@Kejdzej: Może i tak bo mam zalecane wymagania

Avatar poppop12

16 grudnia 2017, 13:57

Sjema cjo tjam slyhac ?

Avatar Kejdzej

16 grudnia 2017, 14:36

@poppop12: W jakim języku do mnie mówisz?

Avatar wolfe

13 grudnia 2017, 22:08

Kejdziej

Avatar Kejdzej

13 grudnia 2017, 22:09

@wolfe: wolfe

Avatar wolfe

13 grudnia 2017, 22:14

@Kejdzej: Przestań pie**olić pie**olca

Avatar Kejdzej

15 grudnia 2017, 10:45

@wolfe: Tsoo?

Avatar Kamillo_N

13 grudnia 2017, 15:05

mały likespam.

malutki

nie mam czasu przeglądać wszystkich stron na twoim profilu

ani chęci

aye

Avatar Kejdzej

13 grudnia 2017, 20:50

@Kamillo_N: Dzięki

Avatar Pandzianikki
(Mateusz)

11 grudnia 2017, 12:46

Kosmiczny Trylobit

Avatar Kejdzej

12 grudnia 2017, 17:57

@Pandzianikki: K O S M I C Z N Y

Avatar Pandzianikki
(Mateusz)

12 grudnia 2017, 18:21

@Kejdzej: P O T Ę Ż N Y K O S M I C Z N Y T R Y L O B I T

Avatar juliusz2007

9 grudnia 2017, 13:47

zrobi może ktoś nową grę świąteczną

Avatar Kejdzej

9 grudnia 2017, 13:51

@juliusz2007: Ktoś na pewno

Avatar German_Shepherd

10 grudnia 2017, 22:00

@juliusz2007: Jest możliwe

Avatar jacek1s

10 grudnia 2017, 20:29

Przed chwilą znalazłem na swoim profilu taką rymowankę
"Kejdżej złapał bana!
Admin złapał go za banana,
Ścisnął -
Kejdżej pisnął.
Po ch*j szkalował Papaja?"
Kisne z niej cały czas xD

Avatar Kejdzej

10 grudnia 2017, 20:33

@jacek1s: xD
Też mnie od zawsze śmieszyła

Avatar jacek1s

10 grudnia 2017, 20:39

@Kejdzej: I jeszcze wyobraź sobie taką dziewczynkę z warkoczykami albo bez warkoczyków, która to recytuje xd
Jak będziesz miał bana za JP II to będę Ci ten wierszyk wklejać xd

Avatar Kejdzej

10 grudnia 2017, 20:48

@jacek1s: W sumie dawno nie szkalowałem papaja...
Ale teraz jakoś nie mam na to weny

Avatar juliusz2007

9 grudnia 2017, 14:11

coraz bliżej święta

Avatar Deprecha

10 grudnia 2017, 12:49

@juliusz2007: Tylko dlaczego tutaj?

Avatar Kejdzej

10 grudnia 2017, 12:51

@Deprecha: Też nie rozumiem, o co mu chodzi. Ale on Ci tego nie wytłumaczy.

Avatar Deszcz
(Marzenia)

9 grudnia 2017, 10:36

Ż ciekawości, masz jakiś $ z tej powieści czy tylko satysfakcje?

Avatar Kejdzej

9 grudnia 2017, 13:10

@Deszcz: Mam jedno i drugie

Avatar Suchotnik
(Maciej)

8 grudnia 2017, 21:41

Kiedy jakiś spam papieżem :V

Avatar Kejdzej

8 grudnia 2017, 22:58

@Suchotnik: A jak Pan Jezus powiedział?

Avatar Suchotnik
(Maciej)

8 grudnia 2017, 23:11

@Kejdzej: ń

Avatar BonnieThePirate

7 grudnia 2017, 23:16

Fajny trylobit

Avatar Kejdzej

7 grudnia 2017, 23:20

@BonnieThePirate: Dzięki

Avatar BonnieThePirate

7 grudnia 2017, 23:20

@Kejdzej: Ależ nie ma za co

Avatar jacek1s

7 grudnia 2017, 20:56

Twoja stonoga z avatara wygląda jakby miała złą minę

Avatar matix044
(Mateusz)

1 grudnia 2017, 19:39

Kejdzej, chcę przeczytać tą twoją książkę, ale...
...nie pomyślałeś może o napędzie Alcubierra?
Napęd Alcubierra mógłby przekroczyć prędkość światła bez pogwałcenia "zasad" teorii względności :v

Avatar Kejdzej

1 grudnia 2017, 21:09

@matix044: Napęd Alcubierre'a to tylko hipoteza. Deformowanie przestrzeni w taki sposób może być niewykonalne i tak założyłem w mojej powieści. Inaczej moja książka nie różniłaby się wiele od przeciętnego sci-fi, a chciałem stworzyć coś wyjątkowego.

Avatar Quro1

Edytowano - 30 listopada 2017, 19:39

Kejdżej niby demon trylobit sługa szatana, a jest całkiem spoko.

Avatar Kejdzej

30 listopada 2017, 20:50

@Quro1: Jest możliwe

Avatar Quro1

30 listopada 2017, 20:55

@Kejdzej: Tak tylko chciałem napisać ,że zostałem miszczem perswazji i mi admin oba bany zdjął. Tylko na razie żadnej inby nie powinienem robić.

Avatar Kejdzej

30 listopada 2017, 20:59

@Quro1: Speach 100

Avatar albert1005

30 listopada 2017, 06:56

Masz książkę ? recenzja mnie zaciekawiła może kupię.

Avatar Kejdzej

30 listopada 2017, 09:57

@albert1005: Dzięki

Avatar UkradliMiNick
(Tymon)

Edytowano - 28 listopada 2017, 23:48

Jakby co powiedz courtney że ją przepraszam (serio. Zastanowiłem się nad sobą i stwierdziłem że byłem debilem wyzywając ją)
Btw serio wydałeś książkę? Gratulacje

Avatar Kejdzej

29 listopada 2017, 09:13

@UkradliMiNick: Chyba stałem się jakimś medium, dzięki któremu możecie się z nią kontaktować :V

Avatar jacek1s

29 listopada 2017, 09:21

@Kejdzej: Powiedz jej ode mnie, że to najgłupsze rozwiązanie jakie w życiu widziałem.

Avatar GodSaveMe

27 listopada 2017, 00:07

nie odpowiadam na komentarze nikomu oprócz kejgeja

Avatar Kejdzej

27 listopada 2017, 19:23

@GodSaveMe: Jeśli chodzi o Courtney, wpadłem na pomysł, na który nie wpadł chyba nikt inny. A mianowicie, żeby okazać jej szacunek.

Avatar GodSaveMe

28 listopada 2017, 15:52

@Kejdzej: A czemu inni jej nie okazują szacunku?

Avatar Kejdzej

28 listopada 2017, 15:56

@GodSaveMe: Bo pisze komentarze jednym schematem : x/5 powód oceny
Z jakiegoś powodu to wszystkich wku*wia, zupełnie nie wiem, czemu

Avatar GodSaveMe

28 listopada 2017, 16:05

@Kejdzej: Pewnie dlatego, że każdy ma głęboko gdzieś jaką ocenę kto daje. Ze względu na to, że nikt normalnie nie pisze swojej oceny pod obrazkami, sprawia że wyróżnia się. Nie wyróżnia się pozytywnie, więc staje się obiektem ataku. Resztę sobie dopowiedz.

Avatar Reichtangle

27 listopada 2017, 22:41

A kto napisał tę recenzję?

Avatar Kejdzej

27 listopada 2017, 22:49

@Reichtangle: Sroka

Avatar Kadzio
(Radek)

25 listopada 2017, 22:37

Ile dałeś za wydanie książki i w ilu nakładach? xD

Avatar Kejdzej

25 listopada 2017, 23:14

@Kadzio: Tajemnica handlowa

Avatar Kotalke_
(Szymon)

20 listopada 2017, 21:31

O ch*j, ksionszka.
Już wiem na co wydać następne kieszonkowe.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar Kotalke_
(Szymon)

20 listopada 2017, 22:38

@Kejdzej: Chyba powinienem się wyspać, przestaję czytać ze zrozumieniem.

Avatar juliusz2007

23 listopada 2017, 19:18

@Kejdzej: LUBISZ SYLWESTER

Avatar WiktorT1

19 listopada 2017, 12:44

Twój mem ma 2.28 i jest na gównie co tu się odpi***ala

Avatar Kejdzej

19 listopada 2017, 12:47

@WiktorT1: Ludzie po prostu nie załapali, że na obrazku to nie Kaczyński, tylko Einstein.
A tak poza tym nie jest to mój rekord słabej oceny obrazka na głównej, patrz na to
www.obrazki.jeja.pl/275486,noz-podgrzany-do-1000-stopni.html

Avatar WiktorT1

19 listopada 2017, 12:51

@Kejdzej: A pozatym po ch*j wrzucać coś jak ciepły NUSZ KUCHENNY przecina rzeczy lol

Avatar Kejdzej

19 listopada 2017, 12:53

@WiktorT1: Kiedy to wrzucałem, to było jeszcze coś nowego i podobało się ludziom. Ale na główną trafiło dopiero ponad miesiąc później, gdy wszyscy mieli tego dość, stąd taka ocena.

Avatar WiktorT1

19 listopada 2017, 12:57

@Kejdzej: Ludzie są poje**ni, lubią oglądać jak ktoś tnie mydło XD

Avatar Buras

18 listopada 2017, 15:46

Avatar Kejdzej

18 listopada 2017, 15:47

@Buras: Jak?!

Avatar Buras

18 listopada 2017, 16:01

@Kejdzej: Jeszcze jak

Avatar Krzyniu
(Kacper)

Edytowano - 18 listopada 2017, 21:20

@Kejdzej:  

Sprawdź czy masz wymagane wtyczki, a następnie opisz dokładnie problem najlepiej ilustrując go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Najnowsze zdjęcia Kejdzej

Szukaj osoby